Данія викопає мільйони мертвих норок, знищених через COVID-19

Данія викопає мільйони мертвих норок, знищених через COVID-19

Після ексгумації їх тіла будуть спалені

Данія викопає мільйони мертвих норок, знищених через COVID-19
фото www.flickr.com/photos/kinghansen/49933843028

Данія викопає мільйони мертвих норок після того, як поспішне вибракування і поховання, які мали на меті викорінити мутацію коронавірусу, закінчилися тим, що туші, що гниють наразі у землі, породили новий ризик зараження.

Як повідомляє Bloomberg, ексгумація близько 4 млн норок відбудеться в травні. Вважається, що цього часу буде достатньо, щоб їх трупи стали вільними від вірусу. Відкопаних норок спалять як корпоративні відходи.

Органи охорони здоров'я заявили, що зберігання тварин в землі не представляє «безпосереднього ризику забруднення озер, струмків, а також питної води».

Агентство пояснює, що нині уряд намагається закрити главу, яка поклала край репутації Данії як країни, яка впоралася з пандемією більш вміло, ніж більшість інших. Прем'єр-міністру Метте Фредеріксен довелося відстоювати свою роль в цьому фіаско, після того, як з'ясувалося, що у неї з самого початку не було юридичних повноважень вимагати повного вибракування приблизно 15,4 млн норок у Данії. Процес, який прослідував за цим рішенням, викликав різку критику з боку парламенту і норкової індустрії країни, яка лише кілька місяців тому була найбільшою у світі.

Фредеріксен наголошує, що рішення її уряду було правильним. Головний епідеміолог країни попередив тоді, що тварини можуть дуже швидко поширити вірус. Окрім того, данські вчені висловили стурбованість щодо того, що мутація, виявлена у норок, може підірвати зусилля по створенню вакцини.

Є й низка інших країн, які вирощують норок і в яких були виявлені штами COVID-19 у тварин, а саме Італія, Іспанія, Нідерланди, Швеція та США. Жодна з них досі не вдавалась до таких рішучих кроків, як Данія.

Нагадаємо: раніше цього місяця Геологічна служба Данії і Гренландії і Технічний університет Данії підготували звіт, в якому дійшли висновку, що розкладання тіл убитих норок, захоронених в ямах 2-метрової глибини, могло призвести до забруднення ґрунтових вод.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло