Китай відмовився від російської риби через коронавірус

Китай відмовився від російської риби через коронавірус

Китайська сторона виявила в російській замороженій рибі збудник COVID-19

Китай відмовився від російської риби через коронавірус
фото pixabay.com

Китай в рамках карантинних заходів проти COVID-19 закрив останній порт, через який ввозилася риба з Росії, повідомляє «Коммерсант» з посиланням на джерело у великій рибопромисловій компанії.

Російська компанія «Доброфлот» отримала інформацію про зупинку вивантаження в порту Далянь від китайського контрагента. Інформацію про закриття підтвердив заступник директора КК «Норебо» Сергій Сенніков.

За словами Сеннікова, рішення може бути пов'язано з тим, що потенційні загрози від поширення COVID-19 китайська влада вважає більш небезпечними, ніж збитки рибозаводів.

Раніше для розвантаження був закритий порт Циндао. Китайська сторона не називає терміни зупинки поставок, кажуть співрозмовники газети.

Загалом на Китай припадає близько 61% російського рибного експорту, в 2019 році його обсяг перевищив 1,09 млн тонн, або $3,27 млрд в грошовому вираженні.

Поставки російської рибної продукції в КНР ускладнилися після виявлення китайською стороною збудника COVID-19 в зразках замороженої рибної продукції з Росії.

Істотні проблеми у рибалок почнуться в січні 2021 року, прогнозує експерт. Тоді стартує новий сезон видобутку минтая в Охотському морі. За перші три місяці обсяг вилову очікується на рівні 1,2 млн тонн, з яких на внутрішній ринок постачається тільки до 280 000 тонн. За його словами, потужностей ні для переробки, ні для зберігання решти ресурсів у Росії немає.

Через обмеження в зв'язку з COVID-19 ціна минтая вже знизилася до $1000-1200 за тонну, тоді як роком раніше вона була на рівні $1600 за тонну, продовжує Єфремов. За його словами, рибопромисловці будуть змушені собі в збиток продовжувати знижувати ціну, щоб спровокувати китайську сторону відкрити імпорт.

На 13 грудня обсяг експорту рибної продукції з РФ в грошовому вираженні знизився 2%, до $5 млрд, повідомляв Мінсільгосп РФ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло