Завдяки інвестиціям Google в Індії виникли дві компанії-«єдинороги» з капіталізацією понад $1 млрд

Завдяки інвестиціям Google в Індії виникли дві компанії-«єдинороги» з капіталізацією понад $1 млрд

Американська компанія тепер замість Китаю активно інвестує в Індію

Завдяки інвестиціям Google в Індії виникли дві компанії-«єдинороги» з капіталізацією понад $1 млрд
фото Shutterstock

Google інвестувала в індійські медіастартапи Glance і Verse Innovation, повідомляється в офіційному блозі компанії. Glance використовує штучний інтелект, щоб пропонувати користувачам персоналізовані новини, історії та ігри на екранах блокування смартфонів, пише Forbes з посиланням на TechCrunch.

Компанії Verse Innovation належать популярний новинний сайт Dailyhunt і додаток Josh – індійський конкурент TikTok, відзначає видання.

В ході останнього раунду інвестицій Glance, за даними TechCrunch, вдалося зібрати $145 млн. Verse Innovation в свою чергу отримала $100 млн інвестицій в ході раунду, в якому поряд з Google брала участь і компанія Microsoft, пише Bloomberg. За даними агентства, в результаті оцінка обох стартапів перевищила $1 млрд.

«Ці інвестиції підкреслюють нашу тверду віру в тісне партнерство з інноваційними стартапами Індії», – йдеться в блозі Google.

Як зазначає Bloomberg, останнім часом Google та її американські «інтернет-колеги» неухильно нарощують інвестиції в Індію – єдину, крім Китаю, країну з населенням понад мільярд людей.

Водночас ведення бізнесу в Китаї, як пише агентство, для американських IT-гігантів стає все більш проблематичним.

Чинний президент США Дональд Трамп наполягає, що Китай і місцеві компанії є загрозою американській безпеці. Раніше в грудні Трамп заявив про можливу причетність Китаю до масштабної кібератаки на місцеві державні відомства, тоді як навіть держсекретар США Майк Помпео звинуватив в атаці російських хакерів.

У листопаді Трамп підписав указ, що забороняє американцям інвестувати в китайські компанії, які надають підтримку армії і силовим структурам КНР. До переліку поміж інших потрапив виробник смартфонів Huawei.

Також повідомлялося, що Google вирішила продавати хмарні сервіси Саудівській Аравії в рамках угоди з виробником нафти Saudi Aramco, однак це викликало невдоволення в співробітників компанії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло