Трамп помилував фігурантів справи про втручання РФ в американські вибори

Трамп помилував фігурантів справи про втручання РФ в американські вибори

Загалом президент США «пробачив» 15 людей, серед яких також конгресмени, засуджені за фінзлочини, та четверо засуджених за вбивство мирних людей в Іраку у 2007 році

Трамп помилував фігурантів справи про втручання РФ в американські вибори
Дональд Трамп
фото foter.com

Президент США Дональд Трамп помилував 15 засуджених, зокрема двох із справи про російське втручання в американські вибори, яку вів спецпрокурор США Роберт Мюллер.

Як повідомляє Bloomberg, перед Різдвом пощастило раднику президентської кампанії Трампа 2016 року Джорджу Пападопулосу та його адвокату Алексу Ван дер Цваану. Їх обох було визнано винними в даванні неправдивих свідчень під час розслідування в «російській справі».

Трамп також помилував чотирьох осіб, які працювали охоронцями Blackwater і були засуджені за вбивство мирних жителів Іраку у 2007 році.

Агентство зазначає, що ці дії викликали нову критику щодо того, що Трамп використовує свої повноваження з помилування для захисту своїх політичних союзників. Вони також можуть викликати побоювання, що президент підриває зусилля Міністерства юстиції і Пентагону щодо забезпечення співпраці з кримінальними розслідуваннями.

Серед помилуваних: колишні конгресмени Дункан Хантер (визнав себе винним в нецільовому використанні коштів виборчої кампанії) і Кріс Коллінз (визнав себе винним за звинуваченням у змові з метою здійснення шахрайства з цінними паперами). Президент також пом'якшив термін тюремного ув'язнення Стіва Стокмана, ексконгресмена з Техасу, визнаного винним в нецільовому використанні благодійних коштів.

Трамп також помилував двох агентів прикордонної служби, які були засуджені за приховування вбивства торговця наркотиками на кордоні США і Мексики у 2005 році. Вироки обох чоловіків були пом'якшені президентом Джорджем Бушем у 2009 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті