Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
ЄС і Великобританія нарешті досягли згоди в спірних питаннях щодо Brexit

ЄС і Великобританія нарешті досягли згоди в спірних питаннях щодо Brexit

Сторони не могли узгодити ключові питання більше року

ЄС і Великобританія нарешті досягли згоди в спірних питаннях щодо Brexit
фото Shutterstock

Євросоюз і Великобританія після цілого року переговорів змогли виробити угоду про майбутні відносини після Brexit, передає Інтерфакс.

«Ми, нарешті, досягли угоди. Вона дозволить уникнути переривання ключових зв'язків [між Великобританією і ЄС]. Вона дозволить забезпечити справедливий доступ до спільного ринку і збалансовані умови для рибальства», – оголосила в четвер на прес-конференції глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Вона запевнила, що угода відповідає інтересам ЄС, в тому числі в сфері забезпечення чесної конкуренції та передбачуваності в галузі рибальства.

У документі підкреслюється, що Лондон і Брюссель «підписали першу торгову угоду, засновану на нульових митах і нульових квотах».

Як пише «Європейська правда», без цієї угоди відносини між ЄС і Британією з 1 січня регулювалися б правилами Світової організації торгівлі з відповідними тарифами та перепонами на кордонах.

Найбільш проблемним стало питання вилову риби у британських водах і доступ до них країн ЄС. Британія наполягала на тому, щоб з 1 січня контролювати вилов риби у своїх водах і утримувати більшу частку улову, ніж при діючій системі квот. Але Євросоюз хотів поетапно впровадити нову систему рибальства на довший період і зберегти більший доступ до вод Британії для човнів з Франції, Іспанії та інших країн-членів.

Угода дозволить мінімізувати перешкоди для бізнесу та мандрівників по обидва боки Ла-Маншу та обмежить економічну шкоду для економік, які зазнали втрат через пандемію COVID-19.

Коментуючи угоду, британський прем'єр Борис Джонсон звернув особливу увагу на пункт про те, що будь-яка зі сторін може ввести мита, якщо інша сторона підриває її інтереси. Як приклад він навів свинарство: якщо Великобританія підвищить стандарти для свинарських господарств, європейський бекон може стати дешевшим. «При таких обставинах ми могли б подумати про введення мит. На мій погляд, це вкрай малоймовірно, але це можливо».
Президент Франції Еммануель Макрон також прокоментував угоду, відзначивши, що згуртована і тверда позиція Європи виправдала себе.
«Єдність і твердість Європи принесли свої плоди. Угода з Великобританією необхідна для захисту наших громадян, наших рибалок, наших виробників. Ми гарантуємо, що цей захист буде забезпечено», – написав він у  Твіттері.
Угода набуде чинності в ніч на 1 січня.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті