«Ощадбанк» просить суд визнати банкрутом компанію Ахметова

«Ощадбанк» просить суд визнати банкрутом компанію Ахметова

Їй належить 92,79% акцій «Укртелекому»

«Ощадбанк» просить суд визнати банкрутом компанію Ахметова
фото: photo.unian.ua

«Ощадбанк» звернувся в Господарчого суду Києва з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ «ЕСУ», якій належить 92,79% акцій «Укртелекому». Про це повідомляє Finbalance.

Банк звернувся до суду у справі про банкрутство «ЕСУ» «у зв'язку з неможливістю останнього погасити заборгованість».

21 грудня 2020 року суд залишив заяву позивача без руху для усунення її недоліків.

Нагадаємо: у березні 2017 року ТОВ «ЕСУ» зобов'язано було погасити облігації на 4,6 млрд грн, однак компанія не виконала це зобов'язання. Найбільшими власниками паперів були державні «Ощадбанк» і «Укрексімбанк».

Відзначається, що у кожного з банків в портфелі були облігації компанії на суму близько 2 млрд грн. Випуск відповідних облігацій сприяв процесу приватизації «Укртелекому».

У грудні 2019 року «Укртелеком» і «Ощадбанк» домовилися про повне погашення боргу під заставу ліквідних активів, з нарахуванням відсотка на суму заборгованості. За місяць до цього компанії домовилися про мирову угоду у справі про стягнення суми понад 1 млрд грн за позовом «Ощадбанку», спрямованому на адресу «Укртелекому».

У лютому 2020 року суд зобов'язав компанію Ахметова виплатити державному «Укрексімбанку» понад 2,7 млрд грн заборгованості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті