Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
У Новій Зеландії померла єдина біла ківі, яка народилася в неволі

У Новій Зеландії померла єдина біла ківі, яка народилася в неволі

Вона надихала авторів дитячих книг і виробників іграшок

У Новій Зеландії померла єдина біла ківі, яка народилася в неволі
фото Pūkaha National Wildlife Centre

У новозеландському національному центрі дикої природи «Пухаха» померла рідкісна біла ківі на прізвисько Манукура. Пташка померла після кількох операцій з видалення незаплідненого яйця. Про це повідомили в Instagram заповідника.

Самка північного бурого ківі з генетичною особливістю – білим оперенням, народилася в 2011 році. Місцеві племена вважали Манукуру «величезним благословенням» і називали її символом об'єднання, пише CNN. Вона також надихнула новозеландську дитячу письменницю Джой Каулі на створення книги «Манукура, біла ківі». За образом птиці випускали м'які іграшки та сувеніри, пише TJournal.

 «За останні десять років вона зачарувала безліч людей і по-своєму пролила світло на скрутне становище ківі в дикій природі. Її буде дуже не вистачати», – сказала операційний менеджер Департаменту охорони природи Вайрарапа Кеті Хоукамау.

Манукуру доставили до ветеринарів на початку грудня, коли доглядачі помітили, що вона не їсть і худне. Лікарі виявили незапліднене яйце, яке ківі не змогла відкласти. Хоча операція з його видалення пройшла успішно, знадобилося ще одне хірургічне втручання, і в наступні тижні здоров'я Манукури продовжувало погіршуватися.

Білі ківі існують в дикій природі, але вони вважаються настільки рідкісними, що побачити їх в природному середовищі існування вкрай малоймовірно. За даними департаменту охорони природи Нової Зеландії, всього в країні залишилося близько 68 тисяч ківі. Головною загрозою для цих птахів залишаються хижаки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті