Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
Аналітики попереджають про зростання цін на кукурудзу через неврожай у США

Аналітики попереджають про зростання цін на кукурудзу через неврожай у США

Ціни на кукурудзу можуть підскочити майже вдвічі - до $5-6 за бушель

Аналітики попереджають про зростання цін на кукурудзу через неврожай у США
фото pixabay.com

Зниження виробництва кукурудзи може призвести до стрибка цін на зерно в найближчі місяці, пише Barron's, на яке посилається Інтерфакс.

Запаси кукурудзи в США в кінці 2020-2021 с/г сезону становитимуть 1,3 млрд бушелів, а не 1,7 млрд, як прогнозує міністерство сільського господарства США (USDA), вважає президент Hackett Financial Advisors Шон Хакетт.

«Прогноз USDA необхідно знизити, – сказав він. – Ринок кукурудзи не очікував, що запаси складуть 1,3 млрд бушелів, і йому доведеться переглянути ціну».

На думку Хакетта, ціни на кукурудзу можуть підскочити до $5-6 за бушель. Вартість кукурудзи на Чиказькій товарній біржі (CME) недавно піднялася до $4,57 за бушель порівняно з $3,08 на початку серпня.

Трейдерам, які хочуть виграти від прогнозованого зростання цін, слід придбати липневі ф'ючерси на кукурудзу на CME або інвестувати в фонд Teucrium Corn., який відстежує ціни на кукурудзу, відзначає Barron's. Станом на 28 грудня його папери з початку року подорожчали на 0,5%, зважаючи на стрибок на 24% за останні півроку.

Зниження виробництва може бути викликано несприятливими погодними умовами в Південній Америці, які призведуть до більш пізнього другого урожаю кукурудзи в Бразилії. Посів зазвичай відбувається в лютому, однак через посуху був відкладений посів соя-бобів, що вплине на час посіву другого врожаю кукурудзи.

Бразилія є третім найбільшим виробником кукурудзи в світі з часткою близько 10%, свідчить оцінка Мінсільгоспу США. Перше і друге місце займають США і Китай відповідно.

Крім цього, фермери зазвичай чергують посіви кукурудзи і соя-бобів, однак на вибір культури впливають і поточні ціни. В даний момент ціни на соя-боби значно перевищують вартість кукурудзи.

«І для соя-бобів, і для кукурудзи необхідно збільшення посівних площ, проте лише одна (з с/г культур) виграє, – вважає засновник і CEO Teucrium Trading Сол Джілберт. – В даний момент виграють соя-боби, оскільки ціна на них вища».

Очікується, що попит на кукурудзу буде рости з двох причин. По-перше, на тлі економічного відновлення зростає споживання бензину, що означає збільшення попиту на етанол, який виробляється з кукурудзи і додається в бензин.

По-друге, попит на кукурудзу в Китаї буде підвищуватися на тлі відновлення поголів'я свиней після спалаху африканської чуми свиней в 2019 році.

Нагадаємо, за даними Мінекономіки, урожай зернових в Україні у 2020 році становив 65,4 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті