Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Хай буде мир: Іспанія і Британія досягли згоди про статус Гібралтару

Хай буде мир: Іспанія і Британія досягли згоди про статус Гібралтару

Договір буде допрацьовано і підписано протягом 6 місяців

Хай буде мир: Іспанія і Британія досягли згоди про статус Гібралтару
фото Maurice Chédel/Wikipedia

Розташований на кордоні з Іспанією Гібралтар – це британська територія, про яку багато років сперечалися Лондон і Мадрид. Напередодні нового року 31 грудня країни досягли попередньої угоди про новий статус території після Brexit. Про це заявила іспанський міністр закордонних справ Аранча Гонсалес Лая, передає Deutsche Welle.

Мадрид очікує, що договір з цього приводу буде підписаний протягом шести місяців.

На територію Гібралтару буде поширюватися частина договорів, що діють в Євросоюзі, наприклад, Шенгенська угода і митний режим для перевезення товарів. Це дозволить забезпечити безперебійне пересування на кордоні території з Іспанією після виходу Британії з ЄС.

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив, що Лондон, як і раніше, підтримує суверенітет Гібралтару і прагне пом'якшити наслідки Brexit.

Гібралтар увійшов до складу Великобританії в 1713 році, після чого Мадрид неодноразово намагався повернути його. В кінці 1960-х років Іспанія через розбіжності закрила кордон з Гібралтаром, а повністю відкрила його в 1985 році, перед своїм вступом до Європейського економічного співтовариства – попередника ЄС.

У 2002 році 99% гібралтарців на референдумі відхилили пропозицію про поділ суверенітету території між Лондоном і Мадридом. У той же час на референдумі щодо Brexit в 2016 році 95,9% жителів Гібралтару проголосували за те, щоб залишитися в ЄС.

Нагадаємо, раніше Мадрид та Лондон підписали угоду проти відмивання коштів через Гібралтар.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті