Ціна на газ в Європі в перший день торгів виросла до максимуму за майже два роки

Ціна на газ в Європі в перший день торгів виросла до максимуму за майже два роки

Причини – холодна зима, скорочення надходжень газу з РФ та СПГ

Ціна на газ в Європі в перший день торгів виросла до максимуму за майже два роки
фото www.flickr.com/photos/beyondcoalandgas/9313646738

Спотова ціна газу в Європі в перший день торгів у новому році штурмувала позначку в $250 за тисячу кубометрів на тлі зниження температури, скорочення надходження газу з Росії, а також через море – в зрідженому вигляді.

Як повідомляє «Інтерфакс», ціна газу на голландському хабі TTF (контракт «на добу вперед») з поставкою у вівторок зросла до $253,5 за тисячу кубометрів після $243 на новорічні свята і $244 на понеділок. Це максимальне значення за останні 23 місяці – з 25 січня 2019 року.

У грудні минулого року газ торгувався в середньому по $202, в листопаді – по $168 за тисячу кубометрів.

Початок 2021 року в Європі виявився набагато холоднішим, ніж 2020-го і температурний прогноз на першу половину січня набагато холодніший, ніж в три попередні доволі теплі зими.

Холодна погода змушує Європу активно витрачати запаси газу в підземних сховищах. Рівень поточних запасів (72,54% за підсумками газової доби 3 січня) лише на 2,14 процентних пункту перевищує середній показник за попередні п'ять сезонів (70,4%). І цей розрив стрімко скорочується: на початок сезону відбору було 6,75 пункту, на початок грудня – 4,59 пункту.

Надходження газу в трубопровідну мережу Європи через термінали СПГ в січні 2021 рік знижується по відношенню до січня 2020 року наполовину. Це може бути найбільш різким зниженням за сезон (в жовтні поставки знизилися на 30%, в листопаді – на 39%, в грудні – 43%).

Крім зниження температури повітря ціну газу підтримує помітне скорочення внеску вітрової генерації в енергобаланс Європи – за понеділок воно скоротилося до 11,8% після місячного максимуму в 30,9% тиждень тому.

Нагадаємо: на початку січня Азербайджан повідомив про початок комерційного постачання газу до Європи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло