Прихильники Трампа штурмують Капітолій (ОНОВЛЕНО)

Прихильники Трампа штурмують Капітолій (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні у Конгресі США відбувається формальне голосування, котре має остаточно затвердити результати виборів

Прихильники Трампа штурмують Капітолій (ОНОВЛЕНО)

Прихильники Дональда Трампа штурмують Капітолій США. Поліція евакуювала кілька будівель Конгресу, а сенатори та члени Палати були зачинені всередині своїх палат, коли Конгрес розпочав обговорення перемоги обраного президента Джо Байдена. Про це повідомляє The New York Times.  

Евакуювали будівлю Бібліотеки Конгресу Медісона навпроти Капітолію, а також офісну будівлю Cannon House. У попередженні, надісланому співробітникам Хілла, поліція наказала мешканцям будівлі Медісона «безпечно рухатися до виходів» і «зачиняти двері за собою, але не замикати».

Деякі протестуючі змогли прорватися до зали голосування. 

Ненсі Мейс, представниця республіканця з Південної Кароліни, розповіла, що бачила протестуючих, які «нападають на поліцію Капітолію». У своєму повідомленні у твіттері пані Мейс поділилася відео хаосу і написала: «Це неправильно. Це не ми. Мене розбило серце за нашу націю сьогодні».

Чинного віцепрезидента США Майкла Пенса, який приїхав до Капітолія для визнання перемоги Байдена на виборах, евакуювали з будівлі після початку її штурму. Зокрема, є підтвердження, що Пенс перебував у будівлі на час початку штурму.

Трамп засудив штурм Капітолію його прихильниками та закликав протестувальників утриматися від насильства. 

«Я закликаю кожного під Капітолієм залишатися мирним. Не треба насильства! Пам’ятайте, це ми сторона права і порядку. Поважайте закон і наших чудових чоловіків і жінок у синьому. Дякую!», – написав Трамп.

Також ведеться евакуація конгресменів. Частина з них вже повідомили ЗМІ що змогли вийти з будівлі, скориставшись секретним виходом.

З 18:00 середи до 6:00 ранку четверга (01:00 та 13:00 за київським часом відповідно) вводиться комендантська година.

«Під час комендантської години жодна особа, окрім визначених мером, не повинна прогулюватися, їздити на велосипеді, бігати, гуляти, стояти або пересуватися на автомобілі чи будь-якому іншому виді транспорту по будь-якій вулиці, алеї, парку чи іншому громадському місцю», – зазначається в розпорядженні.

Нагадаємо: сьогодні у Конгресі США відбувається формальне голосування законодавців. Воно має остаточно затвердити результати голосувань виборників, які підтвердили перемогу Джо Байдена в боротьбі за посаду глави Білого дому.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті