Майже 4000 британських фінансових компаній можуть збанкрутувати через пандемію

Майже 4000 британських фінансових компаній можуть збанкрутувати через пандемію

Найбільше постраждали сфери страхування та інвестицій

Майже 4000 британських фінансових компаній можуть збанкрутувати через пандемію
фото Shutterstock

Близько 4000 малих і середніх фінансових компаній у Великобританії ризикують збанкрутувати через пандемію коронавірусу, підрахувало Управління з фінансового поведінки (FCA), передає Forbes.

Стільки підприємств з низькою фінансовою стійкістю регулятор знайшов в країні станом на кінець жовтня. Багато з цих компаній ще можуть покращити своє становище, якщо економіка почне відновлення, однак у разі банкрутства 30% з них економіці буде завдано збитків, зазначив виконавчий директор зі споживачів і конкуренції Шелдон Міллс. Він назвав ситуацію безпрецедентною і стрімкою.

Управління провело опитування в червні й серпні і отримало відповіді приблизно від 19 000 компаній. Виявилося, що за період між лютим, коли пандемія ще не розвинулася на повну силу, і травнем-червнем, коли були зняті основні та найжорсткіші обмеження, ліквідність компаній істотно змінилася.

У деяких зросла: це роздрібні інвестори, роздрібне кредитування і оптові фінансові ринки. А в інших трьох сферах ліквідність скоротилася: це посередники і брокери у страхуванні, компанії в галузі платежів і електронних грошей, а також в управлінні інвестиціями.

При цьому, на думку FCA, найбільше падіння виручки загрожує роздрібному кредитуванню і системам платежів.

Зазначається, що в опитуванні не брали участь 1500 найбільших фінансових компаній.

59% підприємств в ході опитування зізналися, що чекають істотного зниження своєї виручки через коронавірус. Майже дві третини з цих компаній вважали, що падіння складе від 1% до 25%.

3% з цих компаній готувалися до скорочення доходів на 76% і більше. Майже половині організацій в роздрібному кредитуванні довелося скорочувати персонал, а 36% влізли в борги.

Схожі цифри у страховиків і брокерів – 44% звільнили людей і 19% отримали позику.

Найменше звільняли співробітників і збільшували борги компанії в сфері інвестиційного менеджменту – тільки 8% і 3% відповідно.

Між тим британський уряд оголосив уже про третій нокдаун в країні.

Також повідомлялося, що влада Великобританії  збільшує допомогу бізнесу на $6,2 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло