Греція очікує 8 млрд євро доходів від туризму в 2021 році

Греція очікує 8 млрд євро доходів від туризму в 2021 році

Цікаво, що прогноз заснований без урахування таких загроз, як впровадження нових локдаунів та обмежень по коронавірусу

Греція очікує 8 млрд євро доходів від туризму в 2021 році
фото www.flickr.com/photos/joshua_zhu/23152699586

Уряд Греції отримав оцінку доходів від в'їзного туризму в розмірі 8 млрд євро у 2021 році. Як повідомляє Ekathimerini, цей сценарій, заснований на дослідженнях експертів, які покладаються на певні параметри, які залишаються вельми невизначеними.

Якщо цей сценарій виявиться вірним, він буде сигналізувати про відновлення близько 40% рекордних доходів 2019 року і 100% зростання показників, зафіксованих у 2020 році.

Згідно з останніми офіційними даними грецької влади, в період з січня по жовтень 2020 року доходи від туризму склали всього 4 млрд євро в порівнянні з трохи більш як 18 млрд євро за той же період 2019 року. За останні два місяці минулого року практично не відбулося істотної зміни тенденції, тим більше що в цей період багато країн Європи ввели нові обмеження на поширення COVID-19.

Як пояснили Ekathimerini джерела, що брали участь в його оцінці, є два важливі параметри, які можуть загрожувати цьому сценарію: перший – це повторювані локдауни, особливо в цей період, коли здійснюється велика частина замовлень на літній сезон. Більш суворі заходи, запроваджені в Великобританії, другому за величиною ринку грецького туризму після Німеччини, можуть підірвати перспективи галузі з точки зору раннього бронювання.

Близько 60% бронювань на весь туристичний сезон зазвичай робляться в перші пару місяців кожного року, але на цей час у 2021 році ці цифри нижчі, ніж очікувалося.

Інший важливий параметр стосується повторного введення необхідності проходити карантин в якості основного засобу спостереження за мандрівниками в Грецію (наразі діє до 21 січня). Хоча цей захід здається необхідним зараз, перспектива його продовження в найближчі місяці може послужити протидією потенційним мандрівникам в Грецію, кажуть джерела на туристичному ринку.

«До тих пір, поки самоізоляція буде сприйматися як головний інструмент управління потоками туристів, що прибувають до Греції, відновлення попиту на туристичні послуги буде відкладатися», – зазначив один грецький підприємець у сфері туризму.

Навіть при найбільш оптимістичному сценарії відновлення туристичних потоків не очікується раніше другої половини 2021 року. Це означає, що Греції знову доведеться розраховувати на ІІІ квартал року, щоб врятувати свій туристичний сезон, додали аналітики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті