Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
Несподіване падіння біткойна вчергове підірвало довіру до криптовалют – Bloomberg

Несподіване падіння біткойна вчергове підірвало довіру до криптовалют – Bloomberg

Аналітики прогнозують, що біткойн незабаром знову почне зростати

Несподіване падіння біткойна вчергове підірвало довіру до криптовалют – Bloomberg
фото Shutterstock

Котирування біткойна впало нижче рівня $33 000. За добу перша криптовалюта подешевшала на 20% (за CoinGecko).

Через лякаюче різке дводенне падіння біткойна з'явилися побоювання, що бум криптовалюти може піти на спад, пише Bloomberg, на яке посилається Investing.com.

Незважаючи на рекордне зростання 8 січня до майже $42 000, біткоіни впав на 21% в минулу неділю і продовжив падіння в понеділок, дійшовши до позначки в $32 389.

Зростання біткойна в минулому році, коли він піднявся більш ніж у чотири рази, нагадує вже пройдену ринком ситуацію з бумом криптовалют в 2017 році, перш ніж ціна на них так само швидко пішла на спад.

На думку Віджая Айяра, глави відділу розвитку бізнесу з криптовалютою Luno з Сінгапуру, «ще слід визначити, чи є це початком ще більшого зниження, але ми вже помітили розрив параболи, тож, можливо, так воно і є».

З думкою Айяара згоден і Скотт Майнерд, головний інвестиційний директор Guggenheim Investments, який ще в кінці грудня передбачав, що біткойн може в кінцевому підсумку досягти позначки в $400 000. Він написав недавно в Twitter так: «Параболічне зростання біткойна в найближчій перспективі нестійке».

Думки аналітиків щодо перспектив біткойна, як і раніше, розходяться: одні вважають, що з ралі популярної криптовалюти цього разу все серйозно, так як цей актив «дозрів» із приходом на ринок інституційних інвесторів і все частіше розглядається як законний засіб захисту від ослаблення долара і ризику інфляції.

Інші ж вважають, що бум біткойна ніяк не пов'язаний з логікою і підживлюється величезною кількістю фіскальних і монетарних стимулів, і в майбутньому він навряд чи стане життєздатною валютною альтернативою.

Відомий трейдер Тон Вейс вважає, що корекція ціни буде короткостроковою, і вже до кінця січня він очікує нові історичні максимуми котирувань біткойна.

Разом з біткойном знизилися ціни й інших провідних криптовалют. Капіталізація ринку впала нижче $1 трлн (за CoinGecko).

Нагадаємо, ще 8 січня біткойн сягнув $41 000 і оновив історичний максимум.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті