Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну російських книг

Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну російських книг

Заборона на ввезення діятиме на книжки антиукраїнського характеру

Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну російських книг
Фото: pixabay.com

Державний комітет телебачення і радіомовлення України дозволить ввозити на територію України книги з Російської Федерації, посилаючись на закон, прийнятий Верховною Радою у 2016 році, повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

«Видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відбувається відповідно до закону, який був прийнятий ВР у кінці 2016 року. Цим законом передбачено, що дозволи на ввезення не надаються виключно книгам антиукраїнського змісту, а також таким, що містять пропаганду на користь держави-агресора», – сказано в повідомленні.

У відомстві пояснили, що за весь час дії цього закону і, відповідно, функціонування дозвільної системи легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книга антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, привезених з РФ у порівнянні з 2011 роком, скоротився в 12 разів.

Повідомляється, що протягом 2017-2020 років дії закону Держкомтелерадіо дозволив ввезти в Україну 31 000 найменувань книг з Росії. Більшість з дозволених для ввезення книг – це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ.

Крім того, протягом 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4 274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подання неповного пакету документів заявниками, а в 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого в виданнях. Таким чином в Україну не дали ввезти майже півтора мільйона примірників антиукраїнських видань.

У відомстві наголосили, що повне припинення або обмеження ввезення на територію України російських книг можливо лише шляхом прийняття відповідного закону, який передбачав би ембарго на їх ввезення.

Як повідомлялося раніше, Україна в 2020 році заборонила ввезення з Росії шести книг з пропагандою. На сьогодні в «чорному списку» знаходиться 274 найменування видавничої продукції з Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті