Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
США попередили європейські компанії про санкції через «Північний потік – 2»

США попередили європейські компанії про санкції через «Північний потік – 2»

Загроза нових санкцій наразі нависла над швейцарською страховою групою Zurich Insurance

США попередили європейські компанії про санкції через «Північний потік – 2»
фото Shutterstock

Сполучені Штати розіслали попередження компаніям в Європі, які потрапляють під нові санкції проти «Північного потоку – 2», прийняті разом з військовим бюджетом країни. Про це повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

Очікується, що до кінця тижня стане відомо, щодо яких компаній будуть застосовуватись санкції за роботу над російським проєктом. Цього разу США націлені на страхові і сертифікаційні компанії.

Як відомо, наприкінці 2019 року проєктна компанія Nord Stream 2 AG, основним акціонером якої є російський «Газпром», вже втратила будівельну компанію Allseas, яка прокладала труби по дну Балтійського моря. Днями сертифікуюча компанія Det Norske Veritas – DNV GL також відмовилася від проєкту.

За даними Reuters, наступною великої європейською компанією, яка підпадає під санкції, є швейцарська страхова група Zurich Insurance. Поки в компанії інформацію не коментують. Nord Stream 2 AG також утрималася від заяв.

Агентство наголошує, що США намагаються зупинити проєкт, який вплине на транзит російського природного газу через Україну, зменшивши надходження від зборів для країни. Вашингтон також зацікавлений в тому, щоб Європа купувала американський скраплений природний газ. У Москві неодноразово підкреслювали, що «Північний потік – 2» – це торговий проєкт, спрямований на забезпечення поставок газу в Європу.

Активно на захист проєкту виступає Німеччина. Позиція обраного президента США Джо Байдена не зовсім ясна, хоча він називав проєкт поганим для Європи.

Нагадаємо: раніше цього місяця уряд федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія на екстреному засіданні вирішив створити фонд для добудови газопроводу «Північний потік – 2», який візьме на себе ризики санкцій США проти підрядників «Північного потоку – 2».

За даними джерел Reuters в Мінторгівлі США, країни Європи, в тому числі ФРН, отримали загрози санкцій у зв'язку з реалізацією проєкт. Це викликає побоювання, що навколо «Північного потоку – 2» назріває газова війна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті