Panasonic розраховує створити безкобальтову батарею для електромобілів Tesla до 2024 року

Panasonic розраховує створити безкобальтову батарею для електромобілів Tesla до 2024 року

Це допоможе значно здешевити електрокари компанії

Panasonic розраховує створити безкобальтову батарею для електромобілів Tesla до 2024 року
фото www.flickr.com/photos/92587836@N04/16029804717

Японська Panasonic планує зробити безкобальтові батареї для електромобілів доступними для продуктів Tesla в США протягом двох-трьох років. За даними Nikkei Asia Review, компанія серйозно ставиться до амбітної місії Ілона Маска – пропонувати електрокари для людей зі скромнішим бюджетом.

«Через два або три роки ми представимо високоенергетичний елемент без кобальту», – сказав Шон Ватанабе, глава відділу енергетики та виробництва компанії Panasonic, під час онлайн-сесії на CES, найбільшої у світі торгової виставки побутової електроніки і техніки.

Кобальт, що використовується в літій-іонних акумуляторах для електромобілів, підтримує високі ціни на ці авто. Акумуляторні батареї зазвичай складають від 30% до 40% вартості автомобіля цього типу.

Panasonic є провідним постачальником акумуляторів для електромобілів, поряд з китайською CATL і південнокорейською LG Chem. Японці виробляють акумулятори для Tesla з 2014 року.

Кобальт використовується в катоді літій-іонних батарей. Panasonic вдалося знизити вміст кобальту до 5% за декілька років.

«Зменшення вмісту кобальту ускладнює виробництво, але в кінцевому підсумку знижує негативний вплив батарей на навколишнє середовище і знижує витрати», – сказала Селіна Миколайчак, віцепрезидент по акумуляторним технологіям Panasonic Energy в Північній Америці.

Нагадаємо: у вересні минулого року засновник і генеральний директор Tesla Ілон Маск оголосив про плани запустити електромобіль за $25 000 протягом трьох років. Для досягнення цієї мети Маск заявив, що його компанія почне виробляти власні батареї і вдвічі знизить їх вартість.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті