Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Китай збирається відкрити свій перший у Європі університет

Китай збирається відкрити свій перший у Європі університет

В ЄС занепокоєні поширенням впливу Китаю в академічному середовищі

Китай збирається відкрити свій перший у Європі університет
фото pixabay.com

У 2024 році в Будапешті почне працювати відділення шанхайського Університету Фудань. Це перше відділення, яке китайські вузи відкривають в ЄС, повідомляє Коммерсант з посиланням на The Times.

Університет Фудань – один з найпрестижніших і найстаріших вузів у Китаї. Він постійно входить у список найкращих університетів світу. У нинішньому році Фудань займає 70-е місце в рейтингу університетів світу за версією Times Higher Education.

На облаштування кампусу Університету Фудань в Будапешті влада Угорщини готова виділити 2,2 млн євро. В університеті, який зможе прийняти до 6 000 студентів, будуть викладати економіку, міжнародні відносини, медичні та технічні науки.

Як зазначили в прес-службі прем'єр-міністра Угорщини, поява будапештського відділення Університету Фудань «підвищить стандарти освіти в Угорщині», збільшить обсяг інвестицій Китаю в країну і надасть Угорщині можливість «стати регіональним центром знань».

Поява відділення китайського вузу в Угорщині викликає деяке занепокоєння європейських спостерігачів у зв'язку з можливим поширенням впливу Китаю в Центральній і Східній Європі через академічне середовище.

Тим часом в 2018 році в Будапешті був закритий кампус приватного Центрально-Європейського університету (ЦЄУ), який був заснований Джорджем Соросом і працював в Угорщині з 1993 року. Кампус було перенесено до Відня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті