Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Безоплатна передача «Укртранснафти» у власність Міненерго призведе до збитків понад 11 млрд грн – «Нафтогаз»

Безоплатна передача «Укртранснафти» у власність Міненерго призведе до збитків понад 11 млрд грн – «Нафтогаз»

Передача акцій може бути розцінена як розтрата майна в особливо великих розмірах

Безоплатна передача 	«Укртранснафти» у власність Міненерго призведе до збитків понад 11 млрд грн – 	«Нафтогаз»
Фото: ukrtransnafta.com

НАК «Нафтогаз України» виступає проти безоплатної передачі акцій АТ «Укртранснафта» в державну власність, а саме – у підпорядкування Міністерства енергетики України (Міненерго). Це може призвести до збитків 11,7 млрд грн, які не передбачені в проєкті фінансового плану компанії на 2021 рік. Про це «Нафтогаз» повідомляє на своїй сторінці у фейсбуці.

«Єдиним акціонером та власником 100% акцій Укртранснафти є Нафтогаз. Ми не бачимо у пропозиції передати акції в управління Міненерго жодного слова про форму правочину, на підставі якого повинно відбуватися відчуження акцій. Як нагадують юристи, припинення права власності на акції в інший спосіб, ніж відчуження за правочином, є неприпустимим і порушує статтю 319 Цивільного кодексу України.

Безоплатна передача акцій призведе до 11,7 млрд грн збитку, що, повірте, не передбачено у проекті фінансового плану Нафтогазу на 2021 рік», – пояснює компанія.

Крім того, «Нафтогаз» переконана, що передача «Укртранснафти» спричинить дефолт за зобов'язаннями компанії перед міжнародними кредиторами, оскільки в договорах прописана умова зберігати обсяг активів. 

«Відповідно, це призведе до вимоги дострокового погашення кредитної заборгованості у розмірі понад $1,5 млрд разом з нарахованими процентами та іншими сумами, включаючи штрафні санкції, які підлягатимуть сплаті у зв’язку з таким невиконанням, а також крос-дефолту за всіма іншими кредитними договорами Групи на загальну суму понад екв. 64,5 млрд грн», – ідеться в дописі «Нафтогазу».

Зазначається, що загалом безоплатна передача акцій «Укртранснафти» порушує мету функціонування компанії – отримувати прибуток, і врешті може кваліфікуватися як розтрата майна в особливо великих розмірах. 

В «Укртранснафті» назвали «спробою експропріації» пропозицію т.в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка розглянути на засіданні Кабінету міністрів питання щодо передачі «Нафтогазом України» у державну власність до сфери управління Міненерго пакету акцій у статутному капіталі АТ «Укртранснафта» та ВАТ «Кіровоградгаз». 

Нагадаємо, 8 січня Юрій Вітренко в коментарі НВ Бізнес заявив: «По Укртранснафті моя позиція полягає в тому, що управління корпоративними правами в цій компанії можна розглядати за аналогією з іншими операторами магістрального транспорту енергії. І всі ці оператори можуть бути під Міненерго після того, як Міненерго передасть під Кабмін або інший орган генерацію і поставку енергії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті