Скандал у Нідерландах через податкове переслідування тисяч сімей загрожує уряду відставкою

Скандал у Нідерландах через податкове переслідування тисяч сімей загрожує уряду відставкою

Через бюрократичну помилку тисячі сімей було доведено до банкрутства

Скандал у Нідерландах через податкове переслідування тисяч сімей загрожує уряду відставкою
фото DR

У п'ятницю уряд Нідердандів прийматиме рішення, чи йти у відставку через наростаючий політичний скандал, пов'язаний з тим, що податкові органи країни помилково звинуватили тисячі сімей у шахрайстві і вимагали в них повернути допомогу по догляду за дітьми, в результаті чого багато сімей опинилися в боргах. Про це пише The Guardian.

Лідер опозиційної лейбористської партії Лодевік Ашер, який був міністром соціальних справ в попередньому уряді, подав у відставку в зв'язку з цим, визнавши неспроможність системи, яка «зробила уряд ворогом свого народу».

Прем'єр-міністр Марк Рютте виступає проти розпуску нинішньої коаліції, стверджуючи, що Нідерландам потрібна стабільність в умовах пандемії коронавірусу, але не виключає відставки.

Депутатський звіт під назвою «Безпрецедентна несправедливість» був опублікований минулого місяця після розслідування податкового скандалу, яке включає публічні допити посадових осіб включно з Рютте.

У звіті вказано, що розслідування нібито шахрайства відносно сімей було ініційовано «простою адміністративною помилкою, без будь-якого злого умислу».

Близько 20 000 працюючих сімей були притягнуті до відповідальності за шахрайство через суди, їм було наказано виплатити назад допомогу на утримання дитини та відмовлено в праві на подачу апеляції. Це тривало протягом кількох років, починаючи з 2012-го.

Так званим шахрайством називали неправильно заповнену форму або відсутність підпису.

Ці несправедливі позови довели деякі сімʼї до банкрутства, а то й розлучення, багато хто був змушений переїхати.

Уряд приніс вибачення за ці дії податкової інспекції і в березні минулого року виділив понад 500 млн євро  в якості компенсації, близько 30 000 євро на кожну сім'ю.

Двадцять сімей цього тижня подали до суду на міністрів трьох партій за їх роль у скандалі, заявивши про злочинну недбалість в результаті відсутності належного управління, дискримінацію та порушення прав дітей.

Якщо уряд все-таки подасть у відставку, він залишиться в якості тимчасового до тих пір, поки не буде сформована нова коаліція, а в березні відбудуться загальні вибори, де Рютте і його правоцентристська Народна партія, згідно з опитуваннями, можуть показати високі результати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло