Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Qualcomm купує стартап Nuvia, заснований вихідцями з Apple

Qualcomm купує стартап Nuvia, заснований вихідцями з Apple

У Nuvia досі серйозні розбіжності з Apple

Qualcomm купує стартап Nuvia, заснований вихідцями з Apple
фото Shutterstock

Компанія Qualcomm оголосила про купівлю за $1,4 млрд стартапу Nuvia, заснованого трьома вихідцями з Apple, які раніше брали участь в розробці чіпів A-серії, які використовуються в iPhone і iPad, передає Reuters з посиланням на DailyComm.

Один з ключових напрямків Nuvia – серверні процесори, але Qualcomm розраховує використовувати напівпровідникові технології Nuvia і в чіпах для інших видів електроніки – смартфонів, ноутбуків і автомобільних систем, передає видання.

Серед засновників Nuvia – Джерард Вільямс III, раніше головний архітектор процесорів в Apple, до цього пропрацював в ARM більше 10 років; Ману Гулаті - провідний архітектор однокристальних систем в Apple і Google, Джон Бруно – один з творців APU сімейства Trinity, який працював в ATI, AMD і Apple.

За рахунок придбання стартапу Qualcomm розраховує зміцнити свої позиції в сфері розробки чипів після гучних судових розглядів останніх років, пов'язаних з патентним конфліктом з Apple і претензіями регулюючих органів.

Також угода повинна допомогти зменшити залежність від технологій чипмейкера ARM, про покупку якого за $40 млрд раніше оголосила конкуруюча компанія Nvidia.

В останні роки у Nuvia, як і у Qualcomm, були серйозні розбіжності з Apple. Раніше Qualcomm і Apple владнали суперечку через ліцензійні відрахування, уклавши мирову угоду після двох років судових протистоянь.

Джерард Вільямс III все ще конфліктує з Apple. Американська корпорація звинувачує колишнього співробітника в тому, що той порушив умови контракту і створив власну компанію, ще працюючи в Apple, а також переманював кадри в свою фірму. Джерард Вільямс III, в свою чергу, пред'являє Apple претензії з приводу незаконного стеження за співробітниками, а також стверджує, що корпорація сама переманює кадри і заважає стартапам розробляти нові технології.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті