Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
У Львівській ОДА звільнили керівника управління інвестицій Романа Матиса

У Львівській ОДА звільнили керівника управління інвестицій Романа Матиса

Саме відомство ліквідували

У Львівській ОДА звільнили керівника управління інвестицій Романа Матиса
Роман Матис
Фото: фейсбук-сторінка Романа Матиса

Керівника Управління інвестиційної політики Львівської обласної адміністрації Романа Матиса звільнили з посади, а саме відомство ліквідували. Про це повідомляє «Еспресо.Захід» з посиланням на коментар Романа Матиса.

«Ще у кінці листопада я мав розмову з заступником голови ЛОДА Андрієм Годиком, який заявив, що я недостатньо ефективно піарю здобутки сучасної влади обласної адміністрації, тому мене у команді не бачать. Мені запропонували покинути цю посаду за трьома сценаріями: або за негативну оцінку моєї роботи, або через згоду сторін, або через реорганізацію. Я запропонував зробити це через негативну оцінку моєї роботи, якщо така є. У моїх посадових обов’язках не було зазначено, що я повинен піарити чинну владу. Відповідно, нічого мені пред’явити не змогли. Писати заяву за згодою сторін я відмовився, бо я не хлопчик, аби боятись новоспечених чиновників. Відповідно, далі вони пішли на те, аби руками директора департаменту Степана Куйбіди організувати технічний процес мого звільнення. Поінформували мене про це поштою. Але у листі йшлося про «можливу реорганізацію» і моє «можливе звільнення». Увесь цей час я не виносив це у публічну площину, бо процес неочікуваний  і я не розумів, наскільки юридично це правильно зроблено. Зараз юристи відповідно вивчають це питання у частині оскарження цього рішення», – каже Роман Матис.

За словами Романа Матиса, він не ставить собі за мету повернутись на посаду, оскільки не бачить можливості працювати за нинішніх умов.

«Раніше ми мали з керівництвом обласної адміністрації традиційні щотижневі наради щодо супроводу інвестпроєктів, аби вирішувати нагальні проблеми. З приходом Максима Козицького провели лише одну таку нараду. Далі нам сказали, що їх проводити не треба. І йдеться навіть не про те, що є якість сторонні служби, які мають в носі керівництво адміністрації, як, наприклад, Держархібудінспекція, яка штопорить будь-які видачі дозволів. Дійшло до того, що департаменти ОДА, які можуть видати документ за 30 хвилин, тепер можуть місяцями не робити цього, і казати «хай лежить, набере ваги». Це не те, на що розраховує бізнес. І саме через наші постійні нагадування про те, що ми неефективні, мене вирішили звільнити», – коментує Матис.

Працівників управління інвестицій обіцяли приєднати до інших підрозділів адміністрації, однак, за словами керівника відділу залучення інвестицій Андріани Фомінової, вони планують написати заяви на звільнення, якщо Роман Матис піде з посади. Готовність піти з посади підтвердив також керівник відділу супроводу інвестиційних проєктів Володимир Тимців.

«Ми працювали з інвестором покроково: з моменту задуму інвестпроєкту, пошуку земельної ділянки, до моменту, коли потрібно перерізати стрічку на відкритті заводу. Але керівництво ЛОДА не націлене на роботу з інвесторами. Навіть деякі департаменти обласної адміністрації, на які покладені обов’язки видавати дозвільні документи, і вони зобов’язані видавати їх у місячний термін, виконують до півроку. Ми постійно з цим боролись, тож виходило, що ми боролись з самі з собою. Грубо кажучи, ми заважали чиновникам заробляти. Тому керівника звільнили добровільно-примусово. Обласна адміністрація не хоче допомагати інвесторам, тож ми прийняли рішення піти з роботи», – розповів Володимир Тимців.

У грудні 2014 року посаду голови ЛОДА зайняв колишній заступник мера Львова Олег Синютка. Він же призначив через рік своїм радником правозахисника, експерта з маркетингу і консалтингу Романа Матиса. Через деякий час Матис очолив нове управління інвестиційної політики ЛОДА, до складу якого входять департаменти із залучення та супроводу інвестицій.

За останні роки вдалося залучити в область десятки мільйонів зарубіжних інвестицій, відкрити у Львові share сервіс-центр компанії Veon і BPO-центр PricewaterhouseCoopers, а також пролобіювати скасування обов'язкової реєстрації інвестицій і зняти обмеження на репатріацію дивідендів.

Головний проєкт, над яким працювала команда Матиса, – це спроба повернути трудових емігрантів в Україну, налагодивши ринок рекрутингу для внутрішньої трудової міграції. 

Раніше Mind провів інтерв'ю з Романом Матисом, який поділився досвідом залучення інвестицій і розповів про складнощі, що при цьому виникають.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті