Марченко проти створення Бюро економічної безпеки

Марченко проти створення Бюро економічної безпеки

На його думку створення Бюро не вирішує проблему, а мультиплікує її

Марченко проти створення Бюро економічної безпеки
фото: mof.gov.ua

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає дискусійним питанням створення Бюро економічної безпеки – замість єдиного держоргану з економічних розслідувань він пропонує передати його функції департаменту Мінфіну. Про це Марченко сказав в інтерв'ю «Радіо НВ».

«Я б подискутував концепцію. Тому що між питаннями створити чергового монстра, який на себе перетягне всі функції діючих підрозділів, ми забули про основне, що ми ж ключову проблему не цю хочемо вирішити. Наша ключова проблема – в тому, що функція мінімізації податкових зобов’язань шляхом ухилення від сплати податків і пов’язана з цим корупція, я підкреслю – пов’язана корупція, це дуже сполучені сосуди. Несплата податків корумпує всю систему», – відповів міністр на питання, коли в Україні запрацює Бюро фінансових розслідувань.

На уточнююче питання, чи виступає він проти створення Бюро, міністр відповів:

«Чи ми це називаємо Бюро економічної безпеки, чи була історія служби фінансових розслідувань, для нас, як Міністерства фінансів, це неважливо. Тому що нам ключова задача – це те, щоб ці підрозділи могли виконувати свою основну функцію. І ми готові створити департамент навіть в Міністерстві фінансів і налагодити цю роботу і, в принципі, зараз призначений новий керівник ДФС. Є сподівання, ми поставили йому завдання, щоб він показав модель, яким чином ми можемо переформатувати діючу історію з податковою міліцією, щоб дійсно направити основні зусилля на превенцію, на аналітику, і вже потім, далі використовувати інструментарій»

За його словами, створення нового органу не призведе до вирішення «одразу всіх проблем».

«Більш того, є великі ризики, що створивши монстра у сфері економічної безпеки, при тому, що залишаються функції в усіх інших, ми від цього не виходимо, в СБУ, в інших правоохоронних органах, ми не вирішуємо проблему, ми тільки її мультиплікуємо. Тобто крім існуючої податкової міліції в нас ще буде один орган. І тому я дуже застерігаю від такого роду ситуацій», – додав Марченко.

Нагадаємо: створення Бюро економічної безпеки (або аналогічного органу) замість існуючої Податкової міліції до кінця 2020 року було одним із зобов’язань України перед МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті