Марченко проти створення Бюро економічної безпеки

Марченко проти створення Бюро економічної безпеки

На його думку створення Бюро не вирішує проблему, а мультиплікує її

Марченко проти створення Бюро економічної безпеки
фото: mof.gov.ua

Міністр фінансів України Сергій Марченко вважає дискусійним питанням створення Бюро економічної безпеки – замість єдиного держоргану з економічних розслідувань він пропонує передати його функції департаменту Мінфіну. Про це Марченко сказав в інтерв'ю «Радіо НВ».

«Я б подискутував концепцію. Тому що між питаннями створити чергового монстра, який на себе перетягне всі функції діючих підрозділів, ми забули про основне, що ми ж ключову проблему не цю хочемо вирішити. Наша ключова проблема – в тому, що функція мінімізації податкових зобов’язань шляхом ухилення від сплати податків і пов’язана з цим корупція, я підкреслю – пов’язана корупція, це дуже сполучені сосуди. Несплата податків корумпує всю систему», – відповів міністр на питання, коли в Україні запрацює Бюро фінансових розслідувань.

На уточнююче питання, чи виступає він проти створення Бюро, міністр відповів:

«Чи ми це називаємо Бюро економічної безпеки, чи була історія служби фінансових розслідувань, для нас, як Міністерства фінансів, це неважливо. Тому що нам ключова задача – це те, щоб ці підрозділи могли виконувати свою основну функцію. І ми готові створити департамент навіть в Міністерстві фінансів і налагодити цю роботу і, в принципі, зараз призначений новий керівник ДФС. Є сподівання, ми поставили йому завдання, щоб він показав модель, яким чином ми можемо переформатувати діючу історію з податковою міліцією, щоб дійсно направити основні зусилля на превенцію, на аналітику, і вже потім, далі використовувати інструментарій»

За його словами, створення нового органу не призведе до вирішення «одразу всіх проблем».

«Більш того, є великі ризики, що створивши монстра у сфері економічної безпеки, при тому, що залишаються функції в усіх інших, ми від цього не виходимо, в СБУ, в інших правоохоронних органах, ми не вирішуємо проблему, ми тільки її мультиплікуємо. Тобто крім існуючої податкової міліції в нас ще буде один орган. І тому я дуже застерігаю від такого роду ситуацій», – додав Марченко.

Нагадаємо: створення Бюро економічної безпеки (або аналогічного органу) замість існуючої Податкової міліції до кінця 2020 року було одним із зобов’язань України перед МВФ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло