Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
362 виробники тваринницької продукції мають право експорту до ЄС - Мінекономіки

362 виробники тваринницької продукції мають право експорту до ЄС - Мінекономіки

До такої продукції висуваються найсуворіші вимоги з боку ЄС

362 виробники тваринницької продукції мають право експорту до ЄС - Мінекономіки
Фото: pixabay.com

За 5 років від початку дії Угоди про асоціацію Європейський Союз залишається найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою торгівлі товарами 40,7%. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Понад 14 000 компаній щороку експортують свою продукцію до ЄС. А станом на середину січня право експорту своєї продукції до Європейського Союзу мають вже 362 українські підприємства, які виробляють продукцію тваринного походження і до якої висуваються найсуворіші вимоги з боку ЄС», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Урядовець зазначив, що вже досягнуто помітного прогресу у підготовці України до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту, Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, впровадження програми Авторизованого економічного оператора, а також вдосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності на митниці відповідно до правил ЄС.

«У довгостроковій перспективі Україна зорієнтована стати європейським логістичним і транзитним хабом, провідним виробничим майданчиком та основним постачальником екологічно чистих продуктів для Європи», – підкреслив Петрашко.

За даними Держстату, за січень-вересень 2020 року експорт товарів до країн Євросоюзу становив $13,06 млрд (на 16,3% менше аналогічного минулорічного періоду), імпорт з ЄС – $16,44 млрд (на 10,5% менше).

Як повідомлялося раніше, Зеленський назвав укладення угоди з ЄС про «промисловий безвіз» ключовим завданням на два роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті