Житель Британії випадково викинув диск з біткойнами на $273 млн

Житель Британії випадково викинув диск з біткойнами на $273 млн

Тепер він просить у місцевої влади дозвіл провести розкопки на звалищі

Житель Британії випадково викинув диск з біткойнами на $273 млн
фото Shutterstock

Житель міста Ньюпорт в Уельсі програміст Джеймс Хоуеллс викинув жорсткий диск свого комп'ютера з 7500 біткойнами, повідомляє Інтерфакс з посиланням на CNN.

Коли IT-фахівець тільки помітив пропажу, вартість криптовалют на жорсткому диску досягала $9 млн. За нинішнім же курсом на його вінчестері знаходяться біткойни на $273 млн.

Він викинув жорсткий диск ще в 2013 році, коли курс був значно нижчим. Тепер Хоуеллс готовий заплатити місцевій владі більше $71 млн, якщо йому дозволять провести розкопки на звалищі.

За словами чоловіка, він пропонував владі Ньюпорта $71,7 млн, щоб розподілити ці гроші між усіма жителями – тоді кожен отримав би по $239. Однак місцева влада не просто відмовила Хоуеллсу, а й взагалі відмовилася обговорювати це питання.

Коли валлієць зрозумів свою помилку, він відправився на місцеве звалище. Але зараз воно настільки розрослося, що самостійно знайти жорсткий диск неможливо.

Проте у нього є план, як провести розкопки, і Хоуеллс навіть отримав підтримку інвесторів, які готові профінансувати розкопки і роботу щодо відновлення даних на жорсткому диску в обмін на 50% вартості біткойнов, 25% він готовий віддати місту, а собі залишити тільки 25%.

Представники адміністрації Ньюпорта повідомили CNN, що не відмовлялися від пропозиції чоловіка, але відмовили йому в розкопках на звалищі. Місцева влада заявляє, що такі роботи заборонені через можливу екологічну шкоду, а також тому що це буде коштувати мільйони, а гарантії, що диск буде знайдений, немає.

Нагадаємо, Forbes склав рейтинг тих, хто найбільше розбагатів на зростанні біткойна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло