«ТАСкомбанк» відсудив у «Укрзалізниці» $5,4 млн

«ТАСкомбанк» відсудив у «Укрзалізниці» $5,4 млн

Це борг «Донецької залізниці», правонаступником котрої стала «Укрзалізниця»

«ТАСкомбанк» відсудив у «Укрзалізниці» $5,4 млн
фото: bankruptcy-ua.com

Північний апеляційний суд частково задовольнив позов «ТАСкомбанку» Сергія Тігіпка до «Укрзалізниці» та постановив стягнути з компанії на користь банку $5,4 млн заборгованості «Донецької залізниці» за кредитним договором від 11 липня 2012 року. Про це повідомляє finbalance із посиланням на рішення суду.

Таким чином, Північний апеляційний суд скасував рішення Господарського суду Києва від 20 вересня 2018 року, в якому було відмовлено «ТАСкомбанку» у задоволенні позовних вимог до «Укрзалізниці».

Госпсуд Києва у 2018 році також зобов'язав «ТАСкомбанк» повернути сплачені «Укрзалізницею» банку 140 млн грн в рамках виконання судового рішення у справі про борги «Донецької залізниці» від 2016 року. Однак, дане рішення згодом було скасовано судом апеляційної інстанції.

Нагадаємо: «Укрзалізниця» стала правонаступником «Донецької залізниці» згідно з рішенням Великої плати Верховного суду в червні 2020 року. Це означає, що УЗ зобов'язана погасити всі борги «Донецької залізниці», не отримавши при цьому ніякого майна до свого статутного капіталу.

Активи «Донецької залізниці» залишилися на окупованих територіях Донбасу. Це понад 20 000 вантажних вагонів, близько 6000 пасажирських вагонів і понад 300 локомотивів.

За даними «Укрзалізниці», загальна сума боргу «Донецької залізниці» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, зокрема борг перед російськими «Сбербанком» розміром 3,5 млрд грн і «ВТБ Банком» розміром 1,2 млрд грн.

Раніше «ПУМБ» виграв суд проти «Укрзалізниці» на $22 млн. Компанія програла апеляцію по кредитах, які до окупації Донбасу брала «Донецька залізниця».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло