Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Московський суд заарештував Навального на 30 діб, його прихильники готують мітинги

Московський суд заарештував Навального на 30 діб, його прихильники готують мітинги

Опозиціонера звинуватили в порушенні умов випробувального терміну

Московський суд заарештував Навального на 30 діб, його прихильники готують мітинги
twitter @ilyapahomov

Химкинський міський суд за позовом ФСВП заарештував опозиціонера Олексія Навального на 30 діб, до 15 лютого, передає Коммерсант. Виїзне засідання суду пройшло у відділку управління МВС по Химках. Туди Навального доставили 17 січня після затримання в Шереметьєво.

Представник МВС заявила про багаторазові порушення умов випробувального терміну і попросила заарештувати Олексія Навального на 30 діб. Суддя Олена Морозова задовольнила це прохання.

Захист політика в ході засідання заявив про відведення судді. Суд відмовив у відведенні, так як він «надуманий і необгрунтований». Сам Навальний розповів, що його вивели з камери нібито на зустріч з адвокатами, але привели на засідання Химкинського суду, де розглядалося питання про взяття його під варту.

Він вважає проведення засідання у відділі поліції «беззаконням найвищого ступеня».

МВС пояснило необхідність виїзного засідання тим, що у опозиціонера не було актуального результату тесту на коронавірус. При цьому помічник голови Хімкинського міського суду заявив, що провести засідання у відділі поліції вирішили для того, щоб «були присутні журналісти».

До відділення поліції прийшли близько 200 осіб. Багато з них скандували «Свободу!» і «Відпускай!», а після оголошення рішення суду – «Ганьба!».

«Льоша, коли тебе отруїли, я написала, що ми з усім справлялися, впораємося і з цим. І тепер я можу сказати те ж саме, і можливо, ти навіть встигнеш це прочитати, на відміну від минулого разу: немає речі, з якою ми б не впоралися. Все обов'язково буде добре!», – написала дружина Олексія Навального Юлія в Instagram.

Співробітники ФСВП 17 січня затримали Олексія Навального на паспортному контролі в Шереметьєво, куди він прилетів із Берліна після лікування і реабілітації після можливого отруєння. ФСВП заявила, що опозиціонер з 29 грудня перебуває в розшуку «за багаторазове порушення випробувального терміну» у справі про розкрадання в компанії «Ів Роше».

Суд про заміну призначеного йому раніше умовного терміну на реальний призначено на 29 січня.

Глава регіональних штабів опозиціонера Олексія Навального Леонід Волков оголосив, що у відповідь на арешт політика штаби починають підготовку до мітингів по всій країні. За його словами, мітинги заплановані на 23 січня.

«Штаби Навального по всій країні негайно починають підготовку до великих мітингів по всій країні 23 січня, не чекаючи нового суду. Олексій Навальний повинен бути негайно звільнений», – написав Волков в Twitter.

Навальний у своєму зверненні, записаному в відділенні поліції в Химках, закликав людей не боятися брати участь у протестах. За його словами, вихід людей на вулицю – «це суть політики. Тому не бійтеся, виходьте на вулиці. Виходьте не за мене, виходьте за себе і за своє майбутнє».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті