Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
ВООЗ назвала «моральним провалом» непропорційне розподілення вакцини між багатими і бідними країнами

ВООЗ назвала «моральним провалом» непропорційне розподілення вакцини між багатими і бідними країнами

Це загрожує появою в бідних країнах все нових і нових штамів

ВООЗ назвала «моральним провалом» непропорційне розподілення вакцини між багатими і бідними країнами
фото DR

Людство знаходиться на межі «катастрофічного морального провалу» через несправедливий розподілу вакцин від COVID-19 між багатими і бідними країнами, вважає генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус, передає Forbes з посиланням на CNBC.

«У міру поширення перших вакцин надія на рівний доступ під серйозним ризиком», – зазначив він на засіданні виконавчої ради ВООЗ. За його словами, станом на тепер у 49 найбагатших країнах вже були розподілені 39 млн доз різних вакцин, в той час як одна з країн з найменшим рівнем доходів населення отримала всього 25 доз.

«Не 25 млн, не 25 тисяч. Всього 25», – підкреслив глава ВООЗ.

Він зазначив, що створення і реєстрація безпечних вакцин менш ніж через рік після появи коронавірусу стали «приголомшливим досягненням і джерелом надії». Але в результаті молоді та здорові дорослі люди в багатих країнах вакцинуються раніше за медичних працівників та людей похилого віку в бідніших країнах.

Деякі країни і компанії, за його словами, публічно проголошують ідею рівного доступу, але на практиці надають пріоритетну увагу двостороннім угодам, ігноруючи міжнародні механізми, створені для забезпечення доступності вакцин проти COVID-19. А це веде до зростання цін і спроб відтіснити інших, попередив глава ВООЗ.

Глава ВООЗ закликав найбагатші країни, які вже попередньо замовили мільйони доз вакцини проти коронавірусу, в тому числі США, Великобританію і ЄС, поділитися частиною доз, що залишилися після вакцинації своїх медичних працівників і старшого населення, з COVAX (глобальна ініціатива щодо забезпечення рівноправного доступу до вакцинам).

За даними Bloomberg, США, Великобританія і ЄС на даний момент надали своїм громадянам близько 24 млн доз вакцини (більше половини щеплень, зроблених у всьому світі), при тому, що переважна більшість країн ще навіть не почала вакцинацію.

Подібні глобальні прогалини в доступі до вакцини можуть призвести до появи більш небезпечних версій патогена, відзначає агентство з посиланням на експертів.

«Чим довше вірус може зберігатися в різних частинах світу, де немає вакцини, тим більша небезпека появи нових варіантів, які можуть виявитися більш агресивними, небезпечними або заразними», – пояснила радник з політики охорони здоров'я в групі по боротьбі з бідністю Oxfam Анна Марріотт.

Іншу небезпеку становить той факт, що бідні країни, якщо і отримають вакцини, то це будуть дешевші варіанти з низькою ефективністю. За даними лондонської дослідницької компанії Airfinity, найбільш багаті країни забезпечили поставку собі 100% американської вакцини Moderna і 85% вакцини Pfizer (США) і BioNTech (Німеччина).

А більшій частині людства доведеться розраховувати на більш дешеву і просту в доставці британську AstraZeneca і препарати інших виробників, в тому числі китайську Sinovac.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті