Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
Україна звинуватила Росію в порушенні Договору про відкрите небо

Україна звинуватила Росію в порушенні Договору про відкрите небо

Своїми діями Росія намагається зруйнувати міжнародні режими контролю над озброєнням, кажуть в МЗС

Україна звинуватила Росію в порушенні Договору про відкрите небо
фото DR

Росія, яка 15 січня почала вихід із Договору про відкрите небо, до цього неодноразово грубо його порушувала. Про це заявило українське Міністерство закордонних справ.

«Росія грубо порушувала ДВН упродовж 2009 – 2020 років, зокрема шляхом скорочення зони його застосування через окупацію частин територій України та Грузії. Україна неодноразово закликала РФ припинити порушення договору та відновити зони його застосування у межах суверенної української території», – наголошується в заяві, опублікованій на сайті відомства.

В МЗС зазначили, що вважають такі дії Росії реалізацією зовнішньополітичного курсу, спрямованого на «знищення європейської архітектури безпеки, руйнацію міжнародних режимів контролю над озброєнням та підрив фундаментальних норм і принципів міжнародного права».

Договір про відкрите небо дозволяє військовим інспектувати території один одного з повітря.

Зокрема, Україна 5-7 грудня 2018 року прийняла на своїй території надзвичайну місію США у складі багатонаціональної команди спостерігачів США, Канади, Німеччини, Великої Британії, Франції та Румунії з метою вивчення та деескалації ситуації внаслідок збройного нападу військово-морських та повітряних сил РФ на корабельно-катерну групу ВМС України у Керченській протоці 25 листопада 2018 року.

Також зазначається, що у зв’язку з тривалими грубими порушеннями договору з боку Росії 22 листопада 2020 року США були змушені вийти з Договору.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті