За перше півріччя 2020 року виплати за полісами ОСЦПВ в Україні зросли на 7%

За перше півріччя 2020 року виплати за полісами ОСЦПВ в Україні зросли на 7%

Сума виплат сягнула понад 43 млн євро

За перше півріччя 2020 року виплати за полісами ОСЦПВ в Україні зросли на 7%
Фото: pixabay.com

У першому півріччі 2020 року обсяг виплат по Обов'язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ) склав 43,1 млн євро, що на 7% більше ніж у першому півріччі 2019 року. Про це йдеться в статті  генерального директора МТСБУ Володимира Шевченка для  forinsurer.com.

«Україна входить до трійки країн регіону ЦВЄ, де в першому півріччі 2020 р. обсяг виплат з ОСЦПВ зріс у порівнянні з показниками відповідного періоду минулого року (+7%) та склав еквівалент 43,1 млн євро. Три інші країни, що продемонстрували позитивну динаміку показників виплат – Болгарія, Сербія та Латвія, майже без змін залишився обсяг виплат в Румунії та Чеській Республіці. В усіх інших країнах регіону показник знизився від 0,5% до 20%», – пише Шевченко.

Причому показник рівня виплат в Україні складає 44%, коли в більшості країн цей показник коливається в діапазоні від 45% до 60%.

Водночас обсяг страхових премій зріс на 18% і складає 97 млн євро.

«Що стосується безпосередньо ринку ОСЦПВ, то Україна продемонструвала найбільш високу динаміку зростання обсягу валових премій – понад 18% в еквіваленті в євро, тоді як максимальне зростання в цьому сегменті серед країн регіону зафіксовано у Хорватії з показником +5,4%», – наводить дані автор статті.

Зазначається, що як за обсягом виплат, так і за страховими преміями Україна посідає 11 місце серед 18 країн.

Як повідомлялося раніше, кількість страхових компаній в Україні скоротилося до 215. На страхуванні життя спеціалізується 19 компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті