Суд наказав стягнути з ексвласника «Імексбанку» понад 300 млн на користь НБУ

Суд наказав стягнути з ексвласника «Імексбанку» понад 300 млн на користь НБУ

В рахунок погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом

Суд наказав стягнути з ексвласника «Імексбанку» понад 300 млн на користь НБУ
фото: bank.gov.ua

Одеський апеляційний суд ухвалив рішення щодо стягнення з ексвласника «Імексбанку» Леоніда Клімова 309 млн грн на користь НБУ в рахунок погашення заборгованості банку за наданим раніше стабілізаційним кредитом. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Зазначається, що НБУ отримав рішення суду 29 грудня 2020 року, рішення вже набрало законної сили.
«У 2014 році Леонід Клімов, який на той момент був власником «Імексбанку», уклав із НБУ договір поруки про погашення стабілізаційного кредиту, взявши на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості перед Нацбанком. Оскільки Леонід Клімов продемонстрував небажання добросовісно виконувати взяті на себе зобов'язання за договором поруки, у січні 2016 року Національний банк звернувся до суду з метою стягнення заборгованості в судовому порядку. 14 грудня 2018 року Приморський районний суд міста Одеси відхилив позов НБУ, однак постановою Одеського апеляційного суду від 24 листопада 2020 року апеляційну скаргу НБУ було задоволено», – пояснили в НБУ.

Нагадаємо: НБУ 26 січня 2015 року ухвалив рішення про віднесення «Імексбанку» до категорії неплатоспроможних. На момент ухвалення цього рішення контролером банку був Леонід Клімов.

Колишній власник стадіону «Чорноморець» та президент однойменного футбольного клубу Леонід Клімов вивів з власного «Імексбанку» 8,3 млрд грн, переписавши стадіон під заставу для 41 кредитного договору.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло