Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
ДБР повідомило про підозру голові КСУ Тупицькому

ДБР повідомило про підозру голові КСУ Тупицькому

Йому інкримінують неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту

ДБР повідомило про підозру голові КСУ Тупицькому
Фото: Укрінформ

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про підозру голові Конституційного суду Олександру Тупицькому. Про це повідомляється на сторінці ДБР у фейсбуці.

Зокрема судді оголосили підозру за ч. 2 ст. 384 та ст. 386 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань).

У ДБР зазначили, що після повідомлення про підозру Тупицький імітує нібито не отримував її, відвідуючи робоче місце.

Водночас відсторонення судді з посади ㅡ єдиний спосіб, щоб запобігти його впливу на співробітників КСУ, які є свідками у цій кримінальній справі. Зокрема, суддя міг би перешкоджати наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо.

«Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні», ㅡ заявили у ДБР.

Нагадаємо: 29 грудня Зеленський своїм указом відсторонив Тупицького на два місяці. У КС назвали указ президента юридично нікчемним й наголосили, що суд продовжує працювати у штатному режимі.

Зокрема журналісти програми «Схеми» опублікували «Плівки Тупицького» – вони свідчать, що нинішній очільник Конституційного суду брав тіньову участь у приватизації «Зуївського енергомеханічного заводу». Після цього його викликали до Офісу генпрокурора. Тупицький не прийшов, тому про підозру йому повідомили поштою.

19 січня держохорона не пропустила Тупицького до приміщення Конституційного суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті