Третина людей, які перехворіли на COVID, знову потрапляють до лікарні протягом 5 місяців – дослідження
Кожна восьма людина, яку госпіталізують з коронавірусною інфекцією, помирає

Близько третини коронавірусних пацієнтів першої хвилі, які були виписані з лікарень, знову поверталися в них протягом п'яти місяців, а кожен восьмий – помирав. Про це йдеться в спільному дослідженні Лестерського університету і Національного бюро статистики (ONS), передає The Telegraph.
Дослідження показало, що у багатьох людей, які пережили важкий перебіг COVID-19, розвиваються проблеми з серцем, діабет і хронічні захворювання печінки і нирок.
З 47 780 осіб, виписаних з лікарні в ході першої хвилі, 29,4% були повторно госпіталізовані протягом 140 днів, а 12,3% від загального числа померли. Поточна точка відліку для реєстрації смертей від коронавірусу – 28 днів після позитивного тесту, тому це може означати, що в статистику смертей від коронавірусу слід включити ще тисячі осіб.
Дослідники закликали до термінового спостереження за людьми, виписаними з лікарні.
Камлеш Кхунті, професор кафедри діабету і судинної медицини в Лестерському університеті назвав це дослідження, автором якого він є, «найбільшим дослідженням людей, виписаних з лікарень після госпіталізації з COVID».
«Людей виписують, вони йдуть додому, отримують довгострокові ефекти, повертаються і помирають. Ми бачимо, що майже 30% були повторно госпіталізовані, а це дуже багато людей. Цифри настільки великі. Суть в тому, що нам дійсно потрібно підготуватися до тривалого COVID. Спостерігати за цими пацієнтами - величезне завдання, і в цей момент NHS (Національна служба охорони здоров’я Великобританії – ред.) необхідно організувати якийсь моніторинг», – зазначив він.
Дослідження показало, що ймовірність повторної госпіталізації і смерті у тих, хто одужав від COVID протягом 140 днів була майже в три з половиною рази вищою, ніж в інших амбулаторних пацієнтів.
Професор Кхунті сказав, що його команда була здивована, виявивши, що багато людей повертаються з новими діагнозами, і у багатьох з них розвинулися проблеми з серцем, нирками і печінкою, а також діабет.
«Ми не знаємо, чи це відбувається тому, що COVID знищив бета-клітини, які виробляють інсулін, і ви захворіли на діабет 1 типу, або ж він викликає резистентність до інсуліну, і у вас розвивається тип 2, але ми бачимо ці дивовижні нові діагнози діабету», - сказав він.
«Ми бачили дослідження, в яких люди, які одужали від COVID, проходили сканування МРС (магнітно-резонансної спектроскопії), і у них виявили проблеми з серцем і печінкою», – додав він.
Видання зазначає, що нове дослідження ще не пройшло експертну оцінку і наразі доступний лише препринт публікації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].