Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Кандидат на посаду держсекретаря США Блінкен підтримує надання Україні летальної зброї

Кандидат на посаду держсекретаря США Блінкен підтримує надання Україні летальної зброї

Блінкен неодноразово висловлювався на підтримку цього рішення ще працюючи в адміністрації Обами

Кандидат на посаду держсекретаря США Блінкен підтримує надання Україні летальної зброї
Ентоні Блінкен
Фото: DW

Кандидат на посаду держсекретаря США Ентоні Блінкен підтвердив намір адміністрації Байдена забезпечити надання летальної зброї Україні. Про це він заявив під час слухань у Сенаті США у відповідь на запитання сенатора-республіканця Рона Джонсона, передає Укрінформ.

«Одна з речей, яку Конгрес зробив одноголосно – це те, що ми виділили $300 млн для надання Україні летальної зброї», – вказав сенатор. Він підкреслив, що уряд Обами так і не реалізував цієї ініціативи – на відміну від адміністрації Трампа.

«Чи продовжуєте ви не поділяти позицію щодо надання цієї оборонної зброї? А чи вважаєте що це рішення Конгресу й адміністрації Трампа було правильним?» – запитав Джонсон.

У відповідь Блінкен сказав: «Сенаторе, я підтримую надання летальної зброї оборонного призначення Україні».

Номінант обраного президента США Джо Байдена на посаду голови Держдепартаменту США Ентоні Блінкен знайомий з проблемами України. Його дідусь емігрував до США з Києва. Тепер кандидатуру Блінкена має затвердити Сенат. У такому разі Блінкен відповідатиме за зовнішню політику Сполучених Штатів.

За президентства Барака Обами Блінкен обіймав високі посади в адміністрації, зокрема був заступником держсекретаря США та заступником радника з питань національної безпеки. З початку війни на сході України він висловлювався на підтримку Києва і приїжджав у столицю в складі делегації американського уряду.

«Якщо Україна не буде цілісною, якщо всі її люди не будуть вільними, а в країні не буде миру – цього не буде і в Європі», – говорив Блінкен у Києві у 2015 році.

У 2014 році, бувши заступником радника з питань національної безпеки, він виступав за надання Україні летального озброєння – крок, на який не пішла адміністрація Обами. Блінкен вважав, що збільшення військової допомоги Україні «змусить Росію переглянути свою роль» у війні на Донбасі. Таку саму думку він відстоював у 2017 році у своїй колонці для New York Times.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті