Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Держрегулювання цін на газ заощадить споживачам від 4 до 5 млрд млрд – «Нафтогаз»

Держрегулювання цін на газ заощадить споживачам від 4 до 5 млрд млрд – «Нафтогаз»

Державна ціна складає 6,99 гривні за куб.м газу

Держрегулювання цін на газ заощадить споживачам від 4 до 5 млрд млрд – «Нафтогаз»
Фото: Obsahovka Obsahovka/Pexels

Державне регулювання ціни на газ заощадить побутовим споживачам від 4 до 5 млрд грн на рахунках за газ. Про це повідомляється на сайті НАК «Нафтогаз України».

«Нафтогаз» запевняє, що у період дії обмежень готовий постачати газ для газзбутових компаній для потреб населення. При цьому, для компаній діятиме два варіанти оплати. Перший варіант передбачає поставки газу зі знижкою до ринкової ціни, за умови, якщо газзбут-контрагент забезпечить верифікацію клієнтської бази.Газзбут має довести наявність серед своїх клієнтів побутових споживачів, а за підсумками кожного місяця – проінформувати «Нафтогаз», які обсяги спрямовані безпосередньо на потреби населення. Обсяги фактичного споживання газу населенням будуть перевірятися.

Якщо газзбут відмовиться підтверджувати поставки населенню, «Нафтогаз» пропонує другий варіант – купувати газ за ринковою ціною та з банківською гарантією оплати або за передоплатою.

Нагадаємо: на час карантину кабмін ввів державну ціну на газ. Державна ціна складає 6,99 гривні за куб.м газу.

У випадку, якщо постачальник газу відмовиться постачати газ побутовим клієнтам за регульованою ціною, спрацює страховий механізм ринку – постачальник «останньої надії» (ПОН), яким є Газопостачальна компанія «Нафтогаз України». Відповідно до вимог законодавства, споживач може бути клієнтом ПОН до 60 днів. Протягом цього періоду споживач має знайти нового постачальника газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті