Інавгурація Джо Байдена. Трансляція
Через пандемію традиційні масові заходи скасовано, а заходи безпеки посилено через побоювання протестів

У Вашингтоні в середу 20 січня о 19.00 (за Києвом) пройде інавгурація нового – 46-го – президента США Джо Байдена. Через пандемію традиційні масові заходи скасовано, а через побоювання протестів заходи безпеки посилені.
Перед Байденом до присяги приведуть нового віце-президента Камалу Харріс.
Пряму странсляцію церемонії інавгурації здійснює телеканал «Прямий»:
Як повідомляє «Прямий», у Капітолій вже після традиційної церковної служби прибув Джо Байден, а також приїхали 44-й президент США Барак Обама і його дружина Мішель, а також 42-й американський президент Білл Клінтон з дружиною і колишнім кандидатом у президенти США Хілларі Клінтон. Також на інавгурацію Байдена прибув віцепрезидент США Майк Пенс.
Інавгурація Байдена значно відрізняється від звичайних церемоній. Через пандемію скасовано традиційний обід, масштабного параду теж не буде, його перенесли в онлайн.
Гостей на інавгурації також буде набагато менше: очікується всього близько 1000 чоловік. Зазвичай поширюється близько 200 000 квитків на заходи в столиці, але цього разу ніяких квитків немає, а кожен з конгресменів може запросити з собою лише одну людину.
Зазначається, що через скасування масових заходів бюджетні витрати вдасться скоротити.
***
Після штурму Капітолію 6 січня прихильниками Дональда Трампа влада заявила, що посилить заходи безпеки під час інавгурації.
В американську столицю вирішили перекинути близько 25 000 службовців Національної гвардії, зазвичай розквартированих в різних штатах на Східному узбережжі.
Також до забезпечення безпеки залучено 6 000 співробітників поліції округу Колумбія, підрозділу радіаційного, хімічного і біологічного захисту, сили Берегової охорони, співробітники Секретної служби і агенти ФБР.
У центрі Вашингтона закрили 13 станцій метро. Поїзди проїжджають їх без зупинки.
***
Байден зміг дійти до президентських виборів і виграти їх лише з третьої спроби. Перша була в 1988 році. Його суперник по праймеріз Майкл Дукакіс звинуватив його у плагіаті слів інших політиків. В результаті Байден вийшов з гонки ще до праймеріз, а Дукакіс на виборах програв Джорджу Бушу-старшому. У Байдена в тому ж році виявили аневризму головного мозку (ураження однієї з артерій), і політик переніс кілька операцій.
Друга спроба Байдена була в 2008 році – але вже після перших праймеріз він відмовився від суперництва з Хілларі Клінтон і Бараком Обамою.
Байден після перемоги Обами на його запрошення зайняв посаду віце-президента, а Клінтон стала держсекретарем. Будучи віце-президентом, Байден активно займався зовнішньою політикою. Зокрема, виступав проти збільшення американського контингенту в Афганістані і за виведення американських військ з Іраку.
Саме Байден вперше заявив, що Росія і США повинні «натиснути кнопку перезавантаження». Однак свої погляди на відносини з Росією Байден переглянув після 2014 року, коли Росія почала збройну агресію на сході України і окупувала український Крим. Байден переконаний, що Росія втручалася в президентські вибори в США в 2016 році і продовжила втручання в кампанію 2020-го, а також впевнений в причетності російської влади до отруєння опозиціонера Олексія Навального.
Віце-президент Байдена – теж сенатор, афроамериканка Камала Харріс. За Конституцією США, віце-президент – друга особа в державі, яка виконує обов'язки глави держави у разі недієздатності президента. При цьому віце-президент виконує обов'язки до кінця терміну президента – дострокові вибори не проводяться.
Нагадаємо, кандидат на посаду держсекретаря Блінкен стверджує, що адміністрація Байдена спробує зупинити російський проект «Північний потік 2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].