Правозахисники закликали Байдена заборонити технологію розпізнавання облич

Правозахисники закликали Байдена заборонити технологію розпізнавання облич

Нового президента закликають захистити споживачів від технологічних гігантів

Правозахисники закликали Байдена заборонити технологію розпізнавання облич
фото Shutterstock

Організації з захисту цифрових прав закликають нового президента США Джо Байдена і законодавців обмежити вплив технологічних компаній і захистити приватне життя споживачів в Інтернеті, передає Голос Америки.

Правозахисні організації хочуть, щоб Байден вже в перший день на посаді президента заборонив технології розпізнавання облич, які, на думку критиків, ведуть до дискримінації поліції стосовно громадян. Байдена також закликають не включати до складу своєї адміністрації людей з великими зв'язками з технологічними компаніями.

«Ми дуже сподіваємося на те, що обраний президент скористається можливістю очолити роботу щодо захисту приватного життя та притягне до відповідальності технологічні компанії, які зловживають втручанням у приватне життя», – заявила Джейн Чанг, адвокат організації із захисту споживачів Public Citizen.

«Нам потрібно, щоб регулятори захищали споживачів, працівників і спільноти людей з небілим кольором шкіри від хижацького спостереження і порочних практик в сфері захисту приватного життя, і щоб вони представляли інтереси людей, а не корпорацій», – додала вона.

Напруга в цій сфері посилюється на тлі зломів даних і дискомфорту в суспільстві з приводу того, як збирається і використовується інформація. Американські регулятори наклали великі штрафи на Facebook і YouTube за порушення законів про захист приватного життя.

Public Citizen і десять інших американських організацій, що займаються захистом цифрових прав і питаннями расової справедливості, також хочуть, щоб нова адміністрація створила незалежне Управління із захисту даних і підтримала федеральний закон про захист приватного життя в перші 100 днів Байдена на посаді.

Як повідомлялося, впливова антимонопольна група American Economic Liberties Project радить Байдену розширити антимонопольні розслідування щодо таких IT-гігантів, як Google і Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті