Захворіло у світі
10,538,577
Померло у світі
512,689
Вилікувалось у світі
5,395,571
Захворіло в Україні
44,998
Померло в Україні
1,173
Вилікувалось в Україні
19,548
США вийдуть з ВООЗ, якщо їхні вимоги не виконають протягом 30 діб – Трамп

США вийдуть з ВООЗ, якщо їхні вимоги не виконають протягом 30 діб – Трамп

Він звинуватив організацію в залежності від Китаю і бездіяльності в умовах пандемії коронавірусу

США вийдуть з ВООЗ, якщо їхні вимоги не виконають протягом 30 діб – Трамп
фото DR

Президент США Дональд Трамп вважає Всесвітню організацію охорони здоровʼя залежною від впливу Китаю. Про це він заявив у листі директору ВООЗ Тедросу Аданому Гебреєсусу.

«14 квітня я призупинив виділення коштів ВООЗ до завершення розслідування щодо провальних заходів організації в зв'язку зі спалахом COVID-19... Цей розгляд підтвердив багато серйозних побоювань, які я озвучував минулого місяця, а також виявив інші, які ВООЗ слід розглянути, особливо насторожує відсутність незалежності від КНР», – написав президент США в листі.

У листі наводяться помилки, які, на думку США, допустила ВООЗ:

ВООЗ «послідовно ігнорувала заслуговуюючі на довіру повідомлення про поширення вірусу в Ухані на початку грудня 2019 року або навіть раніше».

Організація не стала «проводити незалежне розслідування» у зв'язку з надходженням даних, які суперечили позиції влади Китаю.

Представники ВООЗ в кінці грудня 2019 року вже знали про те, яку небезпеку становить коронавірус, але «вирішили не ділитися цією найважливішою інформацією з рештою світу, можливо, з політичних міркувань».

ВООЗ «неодноразово робила заяви про коронавірус, які були надзвичайно неточними або такими, що вводять в оману».

ВООЗ стверджувала, що влада Китаю діє прозоро, попри те, що було відомо, що Пекін змушував організації та фахівців замовчувати відомості про інфекції.

Гендиректор ВООЗ не наполіг своєчасно на тому, щоб Китай прийняв групу експертів організації: «ВООЗ промовчала, коли Китай взагалі не дозволив членам групи з числа американців в'їхати в Ухань».

ВООЗ не підтримала введену американською владою заборону на в'їзд в США осіб з Китаю.

«Найгірше те, що ми знаємо, що ВООЗ могла б працювати набагато краще. Всього кілька років тому, під керівництвом іншого генерального директора (Гру Харлем Брундтланд – ред.), ВООЗ демонструвала світові, скільки всього вона може запропонувати. <...> Вона  не соромилася критикувати Китай за те, що він ставить під загрозу населення світу, намагаючись приховати спалах (атипової пневмонії). Багато життів були б врятовані, якби ви взяли приклад із Брундтланд», – пише президент США.

«Якщо ВООЗ протягом 30 днів не гарантує здійснення основних значних покращень, я зроблю тимчасову заморозку фінансування ВООЗ постійною і перегляну наше членство в організації», – заявив Трамп в листі.

«Я не може дозволити платникам податків продовжувати фінансувати організацію, яка не служить інтересам Америки», – вказав він.

«Необхідні реформи» будуть позначені в ході спільних консультацій між ВООЗ та його адміністрацією. Зазначається, що ВООЗ має «діяти швидко», щоб США не вийшли з організації.

Раніше повідомлялося, що Китай не допускає експертів ВООЗ до розслідування щодо походження коронавірусу.

Нагадаємо, у ВООЗ повідомили, як вплине на організацію рішення Трампа перестати фінансувати її.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті