Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
У Берліні процвітають приватні центри тестування, де тест на COVID-19 роблять за 15 хвилин

У Берліні процвітають приватні центри тестування, де тест на COVID-19 роблять за 15 хвилин

Робота таких центрів підпадає під поняття «вільне підприємництво»

У Берліні процвітають приватні центри тестування, де тест на COVID-19 роблять за 15 хвилин
фото DR

У Берліні експрес-тести на коронавірус стали альтернативою ПЛР. Людям не треба стояти в довгих чергах в лабораторії і чекати результат іноді протягом декількох днів. Приватні центри експрес-тестування у німецькій столиці можна знайти практично скрізь – біля церков, клубів, в художніх галереях і на пляжах озера Ванзеє, розповідає Euronews.

Послуга, яку пропонують підприємці, коштує від 25 до 80 євро. Точність тесту – 97%. Клієнти можуть дізнатися про наявність чи відсутність вірусу в організмі вже за 15-30 хвилин.

Бенджамін Феркенспергер, після того, як його родина перехворіла COVID-19, відкрив свій центр з тестування на коронавірус, заручившись підтримкою лікаря  з клініки «Шаріте».

На даний момент невідомо, скільки саме приватних центрів експрес-тестування існує в Берліні. Як такого нагляду з боку держави немає. Робота таких центрів підпадає під поняття «вільне підприємництво», залишаючи цю сферу ринку відкритою для бізнесменів.

Дірк Хекерт, мед брат, який тепер має свій центр тестування, каже, що коли він організовував свій бізнес, був здивований відсутністю бюрократичної тяганини:

«Для порівняння: якщо ви хочете в Німеччині відкрити кіоск з продажу хот-догів, на це підуть місяці. Доведеться підготувати багато документів. Що стосується центру з тестування, процес і справді займає мало часу. Ось тут і потрібно остерігатися підступу. Є люди, які не реєструють свої підприємства. Вони відкривають бізнес, дають рекламу, і все. Ми пішли прозорим шляхом: відправили нашу санітарну концепцію в сенат Берліна і подали заявку на реєстрацію».

Чиновники в сфері громадської охорони здоров'я в відкритому листі закликали владу до більш суворого контролю за роботою приватних центрів з тестування.

«Проблема насправді в тому, що у нас є кілька центрів експрес-тестування, які не направляють результати тестів – особливо позитивні – до місцевих органів охорони здоров'я, а передають їх безпосередньо клієнтам», – зазначає Ніколай Саваскан, представник департаменту охорони здоров'я.

В результаті чимало людей уникають самоізоляції, що не сприяє покращенню епідемічної ситуації, додає він.

Тим часом африканські вчені розробили моментальний тест на Covid-19 вартістю $1.

Нагадаємо, американська мережа аптек Rite Aid припинить безкоштовно тестувати на COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті