Saudi Aramco, імовірно, вдвічі занижує свій вуглецевий слід, що загрожує котируванням компанії

Saudi Aramco, імовірно, вдвічі занижує свій вуглецевий слід, що загрожує котируванням компанії

Компанія виключає з розрахунку викиди частини своїх НПЗ і нафтохімічних підприємств

Saudi Aramco, імовірно, вдвічі занижує свій вуглецевий слід, що загрожує котируванням компанії
фото DR

Найбільша нафтокомпанія світу Saudi Aramco, ймовірно, сильно занижує свій вуглецевий слід, пише Bloomberg, на яке посилається The Bell. В епоху боротьби з глобальним потеплінням це може помітно вплинути на її котирування на біржах.

Saudi Aramco, ймовірно, занижує оцінку викидів приблизно на 55 млн тонн діоксиду вуглецю на рік, або майже вдвічі, стверджує Bloomberg. Агентство з'ясувало, що компанія виключає з розрахунку викиди частини своїх НПЗ і нафтохімічних підприємств, і цей «дефіцит» відповідає вуглецевому сліду всієї Португалії.

Зважаючи на те, що занижені дані були включені в обгрунтування рекордного IPO компанії, це «червоний прапор для інвесторів, яким необхідно точно оцінювати всі екологічні ризики», сказав агентству Нік Стенсбері, керівник аналітичного відділу одного з акціонерів компанії, Legal and General Investment Management.

Aramco не допустила прямих порушень, визнає Bloomberg, але врахувала тільки викиди від прямого видобутку нафти в межах Саудівської Аравії, а від нафтохімії – тільки з підприємств, які повністю належать їй.

Без повного обліку викидів видобуток саудівської компанії здавався одним з найбільш екологічних у світі – на рівні видобутку в Данії. З урахуванням викидів сумарні показники теж не такі погані: викиди Saudi Aramco приблизно дорівнюють Exxon Mobil, яка видобуває втричі менше нафти, а переробляє стільки ж.

Але все-таки це не зовсім те, що вона продавала інвесторам, відзначає Bloomberg. Компанія обіцяє розкривати повні викиди, починаючи з цього року.

Нагадаємо, французька Total покинула найвпливовішу групу нафтових лобістів США через протиріччя в питаннях протидії кліматичним змінам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті