Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
Французька Total покинула найвпливовішу групу нафтових лобістів США

Французька Total покинула найвпливовішу групу нафтових лобістів США

Причиною стали розбіжності в питаннях протидії кліматичним змінам

Французька Total покинула найвпливовішу групу нафтових лобістів США
фото Total

Французька нафтова компанія Total в п'ятницю стала першою великою глобальною енергетичною компанією, яка вийшла з числа членів Американського інституту нафти (API), найбільшої американської галузевої асоціації, створеної в 1919 році для лобіювання інтересів нафтової і газової промисловості, передає Reuters.

 Як наголошується в заяві Total, причиною стали розбіжності у поглядах з інститутом з приводу кліматичної політики і підтримки пом'якшення правил буріння.

Цей крок підкреслює зростаючий розкол між провідними енергетичними компаніями Європи, які за останній рік прискорили плани зі скорочення викидів і створення великих підприємств у сфері відновлюваної енергії, та їх американськими конкурентами Exxon Mobil і Chevron, які опиралися зростаючому тиску інвесторів щодо переходу на альтернативну енергетику.

Total заявила, що відмовляється від API через підтримку групою лобістів скасування в минулому році в США вимог щодо викидів метану – потужного парникового газу, через різні погляди на податки на вуглець, який вважається критично важливим для скорочення викидів, а також через відсутність підтримки субсидій на електромобілі.

Крім того, відзначають в Total, «на останніх виборах API підтримала кандидатів, які виступають проти участі США в Паризькій кліматичній угоді».

Як повідомляє Reuters, Total стала першою з великих нафтових компаній, яка вийшла зі складу API. Раніше Total, а також BP і Royal Dutch Shell вийшли з іншої американської галузевої асоціації – American Fuel & Petrochemical Manufacturers – і теж через розбіжності поглядів на питання боротьби зі зміною клімату.

У минулому році Total оголосила про плани щодо скорочення викидів вуглецю з метою досягнення чистого нуля викидів в результаті своєї діяльності до 2050 року або й раніше.

Інвестори вважають, що цей крок Total може змусити інші європейські великі компанії, таких як BP і Shell, діяти за тим же принципом.

«Немає ніякого виправдання лобістським групам, які скасовують норми викидів і підривають термінові заходи по боротьбі зі зміною клімату», – прокоментувала Жанетт Берган, глава відділу відповідальних інвестицій KLP, найбільшого фонду Норвегії, який управляє активами на $80 млрд.

Операції Total в США включають ряд морських нафтових і газових родовищ у Мексиканській затоці, великий нафтопереробний і нафтохімічний завод в Порт-Артурі, штат Техас, а також підприємства з виробництва відновлюваної енергії. 

Як повідомлялося, Total інвестує в стартап з виробництва вантажівок на водневих паливних елементах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті