ЄСПЛ: Росія повинна відповісти за порушення прав людини у війні в Грузії 2008 року
Росію можна притягнути до суду за щонайменше три епізоди

У четвер Європейський суд з прав людини ухвалив, що Росію можна притягнути до відповідальності за акти тортур і жорстокого поводження, які, за словами суддів, були застосовані в дні після війни у серпні 2008 року між Росією і Грузією, передає Reuters.
Протягом п'яти днів боїв Росія ввела війська в Грузію на підтримку сепаратистів у грузинському регіоні Південна Осетія.
Москва заявила, що діяла, щоб захистити мирних жителів від грузинської агресії. Грузія і західні країни заявили, що це була окупація земель Грузії.
Страсбурзький суд постановив, що Росію можна притягнути до відповідальності за три епізоди, які сталися після того, як бойові дії закінчилися.
Згідно з рішенням суду, в одному з інцидентів південноосетинські сепаратисти утримували 160 мирних жителів, в основному грузинських жінок і літніх людей, в підвалі у жахливих умовах 15 днів.
Суд також постановив, що понад 30 грузинських військовополонених, затриманих сепаратистами, зазнали тортур. Крім того, Росія і її союзники-сепаратисти не дозволили тисячам примусово переміщених етнічних грузин повернутися додому.
Постанова відкриває можливість для судового переслідування Росії за зловживання, скоєні в Південній Осетії, а також може створити правовий прецедент для відповідальності Росії за акти агресії в інших країнах, в тому числі на сході України.
Суд встановив, що, оскільки Росія була основним спонсором сепаратистів, інциденти мали місце в де-факто російській юрисдикції.
Нагадаємо, раніше цього дня ЄСПЛ підтвердив порушення прав людини під час протестів на Майдані.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].