Україна приєдналася до Спільної заяви СОТ і зобов'язалася не обмежувати експорт продуктів для гуманітарної допомоги
Це сприятиме подоланню голоду у світі

Україна приєдналася до Спільної заяви майже 80 членів Світової організації торгівлі (СОТ) про те, що ці країни не застосовуватимуть заборони й обмеження експорту продуктів харчування в разі їх придбання для некомерційних гуманітарних цілей Світовою продовольчою програмою. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки.
Спільну заяву країни оголосили після того, як на засіданні Генради СОТ у грудні 2020 року не вдалося досягти компромісу для відповідного рішення, яке було б обов'язковим для всіх членів СОТ.
«Ми цінуємо зусилля Світової продовольчої програми ООН (WFP) щодо подолання голоду та дефіциту продовольства у світі, поліпшення якості продовольчого забезпечення та рівня життя найбільш вразливої частини населення в найбільш критичні моменти їхнього життя», – наводить слова глави Мінекономіки Ігоря Петрашка пресслужба.
«Водночас ми визнаємо, що обмеження експорту створюють перешкоди наданню гуманітарної допомоги», – додав міністр.
У міністерстві наголошують на важливості заяви членів СОТ щодо ситуації, яка склалася внаслідок поширення пандемії COVID-19, що призводить до збільшення невизначеності на сільськогосподарських ринках і погіршення становища бідного населення у світі, зокрема через поширення обмеження експорту сільгосппродукції.
Як повідомлялося раніше, в ООН передрікають на 2021 рік найгіршу гуманітарну кризу за 75 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].