Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
Маск пообіцяв $100 млн за найкращу технологію уловлювання вуглецю

Маск пообіцяв $100 млн за найкращу технологію уловлювання вуглецю

Увага Маска до уловлювання СО2 відповідає іншим його бізнес-інтересам, які в основному зосереджені на технологічних рішеннях нагальних екологічних проблем

Маск пообіцяв $100 млн за найкращу технологію уловлювання вуглецю
Ілон Маск
фото www.flickr.com/photos/189357567@N03/50136159461

З нещодавніх пір найбагатша людина світу Ілон Маск сказав, що планує пожертвувати $100 млн авторам найкращої технології уловлювання вуглецю.

Маск зробив оголошення у Twitter і сказав, що подробиці з'являться наступного тижня.

Власний капітал співзасновника Tesla істотно виріс торік, що дозволило йому обійти в рейтингу найзаможніших Джеффа Безоса, оскільки автовиробник стабільно приносив прибуток, залучав легіони роздрібних інвесторів і був включений в індекс S&P 500.

Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, статки підприємця наразі становлять $201,4 млрд. Маск одразу вирішив поцікавитись у підписників у Twitter, як краще ці кошти витратити.

Bloomberg зазначає, що попри участь Маска в кампанії Giving Pledge («Клятва даріння»), він публічно мало що зробив в плані благодійності. Згідно з аналізом Quartz, він пожертвував більш як $257 млн до Фонду Маска (еквівалентно приблизно 0,1% від його нинішніх статків), який, своєю чергою, розподілив $65 млн в період з 2016 по 2018 рік приблизно 200 некомерційним організаціям.

Увага Маска до уловлювання вуглецю відповідає іншим його бізнес-інтересам, які в основному зосереджені на технологічних рішеннях нагальних екологічних проблем.

Уловлювання та зберігання вуглецю – це поєднання різних технологій, які переслідують одну мету: уловлювання вуглекислого газу, парникового газу, який нагріває планету, і запобігання його викиду в атмосферу. Його можна встановити для уловлювання викидів електростанцій, промисловості або навіть безпосередньо з повітря.

У світі налічується близько двох десятків великих заводів, які можуть уловлювати близько 40 млн метричних тонн CO2 щорічно – близько 0,1% від загальносвітового річного обсягу.

Маск вказав, що причина, по якій він накопичує багатство, полягає в тому, щоб роздати його або, принаймні, перенаправити на свої пристрасні проєкти, а саме на освоєння космосу.

«Щоб побудувати місто на Марсі, буде потрібно багато ресурсів», – сказав він німецькому видавцеві Axel Springer. – Я хочу мати можливість зробити якомога більший внесок».

Нагадаємо: раніше журнал Forbes опублікував рейтинг 25 найбільш щедрих американських мільярдерів. Видання підрахувало, скільки вони витратили на благодійність за все життя. Сумарно мільярдери з цього списку направили на благодійність $149 млрд (станом на кінець 2020 року), а їх загальні статки оцінюються в $799 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті