Маск пообіцяв $100 млн за найкращу технологію уловлювання вуглецю
Увага Маска до уловлювання СО2 відповідає іншим його бізнес-інтересам, які в основному зосереджені на технологічних рішеннях нагальних екологічних проблем

З нещодавніх пір найбагатша людина світу Ілон Маск сказав, що планує пожертвувати $100 млн авторам найкращої технології уловлювання вуглецю.
Маск зробив оголошення у Twitter і сказав, що подробиці з'являться наступного тижня.
Am donating $100M towards a prize for best carbon capture technology
– Elon Musk (@elonmusk) January 21, 2021
Власний капітал співзасновника Tesla істотно виріс торік, що дозволило йому обійти в рейтингу найзаможніших Джеффа Безоса, оскільки автовиробник стабільно приносив прибуток, залучав легіони роздрібних інвесторів і був включений в індекс S&P 500.
Згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, статки підприємця наразі становлять $201,4 млрд. Маск одразу вирішив поцікавитись у підписників у Twitter, як краще ці кошти витратити.
Bloomberg зазначає, що попри участь Маска в кампанії Giving Pledge («Клятва даріння»), він публічно мало що зробив в плані благодійності. Згідно з аналізом Quartz, він пожертвував більш як $257 млн до Фонду Маска (еквівалентно приблизно 0,1% від його нинішніх статків), який, своєю чергою, розподілив $65 млн в період з 2016 по 2018 рік приблизно 200 некомерційним організаціям.
Увага Маска до уловлювання вуглецю відповідає іншим його бізнес-інтересам, які в основному зосереджені на технологічних рішеннях нагальних екологічних проблем.
Уловлювання та зберігання вуглецю – це поєднання різних технологій, які переслідують одну мету: уловлювання вуглекислого газу, парникового газу, який нагріває планету, і запобігання його викиду в атмосферу. Його можна встановити для уловлювання викидів електростанцій, промисловості або навіть безпосередньо з повітря.
У світі налічується близько двох десятків великих заводів, які можуть уловлювати близько 40 млн метричних тонн CO2 щорічно – близько 0,1% від загальносвітового річного обсягу.
Маск вказав, що причина, по якій він накопичує багатство, полягає в тому, щоб роздати його або, принаймні, перенаправити на свої пристрасні проєкти, а саме на освоєння космосу.
«Щоб побудувати місто на Марсі, буде потрібно багато ресурсів», – сказав він німецькому видавцеві Axel Springer. – Я хочу мати можливість зробити якомога більший внесок».
Нагадаємо: раніше журнал Forbes опублікував рейтинг 25 найбільш щедрих американських мільярдерів. Видання підрахувало, скільки вони витратили на благодійність за все життя. Сумарно мільярдери з цього списку направили на благодійність $149 млрд (станом на кінець 2020 року), а їх загальні статки оцінюються в $799 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].