Forbes підрахував, хто з мільярдерів віддав найбільше грошей на благодійність
Більшість благодійних коштів у 2020-му пішли на боротьбу з коронавірусом

Журнал Forbes опублікував рейтинг 25 найбільш щедрих американських мільярдерів. Видання підрахувало, скільки вони витратили на благодійність за все життя. Сумарно мільярдери з цього списку направили на благодійність $149 млрд (станом на кінець 2020 року), а їх загальні статки оцінюються в $799 млрд.
Перше місце в рейтингу займає Уоррен Баффет. Станом на 2020 рік він направив на благодійність $42,8 млрд (його капітал оцінюється в $88,8 млрд). Він виділяє пожертви на розвиток охорони здоров'я та боротьбу з бідністю. Зокрема, Баффет щороку підтримує Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Саме він разом з Гейтсами у 2010 році запустив ініціативу The Giving Pledge, закликавши американських мільярдерів направити на благодійність хоча б половину своїх статків. Баффет у свою чергу пообіцяв віддати на ці цілі понад 99% власних статків.
Соратники Баффета по ініціативі The Giving Pledge Білл і Мелінда Гейтс розташувалися на другому місці рейтингу. Їх статки оцінюються в $120,7 млрд, а загальна сума пожертвувань – в $29,8 млрд. У 2020 році їх фонд став фінансувати дослідження, спрямовані на боротьбу з COVID-19. Подружжя пообіцяло за два роки витратити на це $1,75 млрд і надати інструменти для боротьби з пандемією нужденним у всьому світі.
Третє місце в рейтингу зайняв фінансист Джордж Сорос. За своє життя він пожертвував $16,8 млрд, а його статки, за даними на 14 січня, оцінюються в $8,6 млрд. Його фонди «Відкрите суспільство» діють у 120 країнах світу, приділяють увагу демократії і захисту прав виборців. Тільки в 2020 році на ці напрямки він виділив $140 млн. Крім того, в минулому році він направив $1,2 млрд на боротьбу з дискримінацією, захист прав людини і підтримку журналістики. Коли почалася пандемія COVID-19, Сорос пожертвував $37 млн на медичну допомогу нелегальним мігрантам у США, які не могли звернутися до лікаря в країні. Після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда Сорос виділив $220 млн на підтримку лідерів руху Black Lives Matter на території всієї країни.
Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг зайняв четвертий рядок рейтингу. Його статки оцінюються в $54,9 млрд, а загальна сума пожертвувань – в $11,1 млрд. Блумберг зосередив увагу на змінах клімату та громадській охороні здоров'я. За останні десять років він направив понад $1 млрд на скорочення споживання тютюну, а в 2018 році повідомляв, що перевів $1,8 млрд університету Джонса Хопкінса, тепер відомому всьому світу через статистики по коронавірусу. Його фонд пожертвував на боротьбу з COVID-19 понад $330 млн.
Цього року в рейтингу найбільш щедрих мільярдерів з'явилася колишня дружина засновника Amazon Джеффа Безоса Маккензі Скотт. Вона зайняла шосте місце, пожертвувавши понад $5,83 млрд організаціям, які борються з расовою, гендерною та економічною нерівністю. Стан Скотт оцінюється в $55,2 млрд.
Засновник Facebook Марк Цукерберг і його дружина Прісцилла Чан зайняли десяте місце в рейтингу із загальним обсягом пожертвувань в $2,7 млрд при статках у $90 млрд. У сфері їх інтересів – підтримка науки, освіти, чесних виборів і правосуддя. Однак у 2020 році вони зосередили увагу на боротьбі з COVID-19 і виборах. Їх фонд виділив на розробки проти коронавірусу більше $100 млн, а на підтримку чесного голосування на виборах – $400 млн.
Нагадаємо, Ілон Маск – нині найбагатша людина світу – запитав у підписників, куди йому краще пожертвувати свої гроші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].