Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
Forbes підрахував, хто з мільярдерів віддав найбільше грошей на благодійність

Forbes підрахував, хто з мільярдерів віддав найбільше грошей на благодійність

Більшість благодійних коштів у 2020-му пішли на боротьбу з коронавірусом

Forbes підрахував, хто з мільярдерів віддав найбільше грошей на благодійність
фото Shutterstock

Журнал Forbes опублікував рейтинг 25 найбільш щедрих американських мільярдерів. Видання підрахувало, скільки вони витратили на благодійність за все життя. Сумарно мільярдери з цього списку направили на благодійність $149 млрд (станом на кінець 2020 року), а їх загальні статки оцінюються в $799 млрд.

Перше місце в рейтингу займає Уоррен Баффет. Станом на 2020 рік він направив на благодійність $42,8 млрд (його капітал оцінюється в $88,8 млрд). Він виділяє пожертви на розвиток охорони здоров'я та боротьбу з бідністю. Зокрема, Баффет щороку підтримує Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Саме він разом з Гейтсами у 2010 році запустив ініціативу The Giving Pledge, закликавши американських мільярдерів направити на благодійність хоча б половину своїх статків. Баффет у свою чергу пообіцяв віддати на ці цілі понад 99% власних статків.

Соратники Баффета по ініціативі The Giving Pledge Білл і Мелінда Гейтс розташувалися на другому місці рейтингу. Їх статки оцінюються в $120,7 млрд, а загальна сума пожертвувань – в $29,8 млрд. У 2020 році їх фонд став фінансувати дослідження, спрямовані на боротьбу з COVID-19. Подружжя пообіцяло за два роки витратити на це $1,75 млрд і надати інструменти для боротьби з пандемією нужденним у всьому світі.

Третє місце в рейтингу зайняв фінансист Джордж Сорос. За своє життя він пожертвував $16,8 млрд, а його статки, за даними на 14 січня, оцінюються в $8,6 млрд. Його фонди «Відкрите суспільство» діють у 120 країнах світу, приділяють увагу демократії і захисту прав виборців. Тільки в 2020 році на ці напрямки він виділив $140 млн. Крім того, в минулому році він направив $1,2 млрд на боротьбу з дискримінацією, захист прав людини і підтримку журналістики. Коли почалася пандемія COVID-19, Сорос пожертвував $37 млн на медичну допомогу нелегальним мігрантам у США, які не могли звернутися до лікаря в країні. Після загибелі афроамериканця Джорджа Флойда Сорос виділив $220 млн на підтримку лідерів руху Black Lives Matter на території всієї країни.

Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг зайняв четвертий рядок рейтингу. Його статки оцінюються в $54,9 млрд, а загальна сума пожертвувань – в $11,1 млрд. Блумберг зосередив увагу на змінах клімату та громадській охороні здоров'я. За останні десять років він направив понад $1 млрд на скорочення споживання тютюну, а в 2018 році повідомляв, що перевів $1,8 млрд університету Джонса Хопкінса, тепер відомому всьому світу через статистики по коронавірусу. Його фонд пожертвував на боротьбу з COVID-19 понад $330 млн.

Цього року в рейтингу найбільш щедрих мільярдерів з'явилася колишня дружина засновника Amazon Джеффа Безоса Маккензі Скотт. Вона зайняла шосте місце, пожертвувавши понад $5,83 млрд організаціям, які борються з расовою, гендерною та економічною нерівністю. Стан Скотт оцінюється в $55,2 млрд.

Засновник Facebook Марк Цукерберг і його дружина Прісцилла Чан зайняли десяте місце в рейтингу із загальним обсягом пожертвувань в $2,7 млрд при статках у $90 млрд. У сфері їх інтересів – підтримка науки, освіти, чесних виборів і правосуддя. Однак у 2020 році вони зосередили увагу на боротьбі з COVID-19 і виборах. Їх фонд виділив на розробки проти коронавірусу більше $100 млн, а на підтримку чесного голосування на виборах – $400 млн.

Нагадаємо, Ілон Маск – нині найбагатша людина світу – запитав у підписників, куди йому краще пожертвувати свої гроші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті