Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
ЗМІ дізналися про таємні поставки в Китай венесуельської нафти в обхід санкцій США

ЗМІ дізналися про таємні поставки в Китай венесуельської нафти в обхід санкцій США

У нафту сорту Hamaca вливали хімічні добавки, щоб змінити хімічний склад і записати під іншою назвою

ЗМІ дізналися про таємні поставки в Китай венесуельської нафти в обхід санкцій США
фото pixabay.com

Мільйони барелів венесуельської нафти таємно постачаються в Китай через фіктивні компанії в обхід санкцій США, пише Bloomberg з посиланням на документи і електронні листи, які вдалося вивчити агентству.

Поставки здійснюються через мережу підставних компаній, які перекачують вантаж з одного судна на інше і змінюють сорти нафти за допомогою хімічних добавок.

Поставки на китайські НПЗ стали «життєво важливими» для нафтової галузі Венесуели, що страждає від американських обмежень, пише Bloomberg.

Відзначається, що Вашингтон не може прямо заборонити китайським чи будь-яким міжнародним компаніям купувати венесуельську нафту, але може сильно нашкодити їм забороною роботи з американськими компаніями, тому трейдери намагаються приховати співпрацю з Венесуелою. Але ризикувати вони готові, тому що мова йде про дуже великі гроші, пояснив агентству керуючий директор Rapidan Energy Advisors Скотт Моделл.

У вивчених Bloomberg документах, зокрема, фігурує швейцарська компанія Swissoil Trading, яка раніше потрапляла під розгляд ФБР. Вона укладала угоди від імені мексиканської компанії Libre Abordo, що знаходиться з червня 2020 року під американськими санкціями за покупку венесуельської нафти.

Журналісти встановили, що в завантажену в Венесуелі нафту сорту Hamaca біля Сінгапуру вливали хімічні добавки – так званий «допінг», і потім вона відображалася в документах під іншою назвою, наприклад, Singma або просто бітумна суміш. У 2020 році не менше 11,3 млн барелів венесуельської нафти, проданої Swissoil Trading, було поставлено в Китай як інші сорти, встановив Bloomberg.

Дані митниці вказують на те, що схожими схемами оперують і інші компанії. Офіційно Китай не імпортує венесуельську нафту з вересня 2019 року, при цьому імпорт з Малайзії в 2020 році виріс до рекордних з 2004 року значень. Але отримані Bloomberg дані свідчать про те, що половина експорту нафти з Венесуели в минулому році опинилася в Китаї, а до грудня весь експорт Боліваріанської республіки припадав на азіатську країну.

Ситуація в Венесуелі загострилася на початку 2019 року, коли опозиціонер Хуан Гуайдо, призначення якого на посаду спікера парламенту анулював Верховний суд, проголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків глави республіки. Його підтримали США, Франція, Великобританія і Ізраїль. Але Ніколасу Мадуро вдалося втриматися при владі, Росія продовжує вважати його законним президентом.

Опитані Bloomberg експерти чекають зростання поставок венесуельської нафти, незважаючи на санкції. У світі спостерігається надлишок легких сортів через зростання сланцевого видобутку в США, але не вистачає важкої нафти через санкції проти Венесуели та Ірану.

Як повідомлялося, США ввели санкції проти української компанії, яка може бути причетна до перевезення венесуельської нафти.

За матеріалами The Bell

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті