Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
«Кріт» NASA так і не зміг пробурити грунт на Марсі, вчені намагалися це зробити 2 роки

«Кріт» NASA так і не зміг пробурити грунт на Марсі, вчені намагалися це зробити 2 роки

На днях стало відомо, що NASA залишило спроби пробурити Червону планету

«Кріт» NASA так і не зміг пробурити грунт на Марсі, вчені намагалися це зробити 2 роки
фото NASA

Апарат InSight, який працює на Марсі, крім іншого, має на борту інструмент Heat Flow and Physical Properties Package – це бур, який мав дістатися до п'ятиметрової глибини, щоб встановити там датчики для оцінки кількості тепла, що виходить з внутрішніх шарів планети.

Однак з самого початку з цим інструментом робота пішла зовсім не так, як припускали вчені. Виявилося, що грунт в місці приземлення апарату істотно відрізняється від того, який вчені зустрічали в рамках попередніх місій. Зокрема, він був занадто рихлим. Через це зонд Heat Flow and Physical Properties Package не міг нормально зануритися в грунт, пише ixbt.com.

Два роки фахівці NASA різними способами намагалися вирішити проблему, але, незважаючи на деякі успіхи, все ж не змогли перемогти в цьому бою. Кроту для початкового заглиблення зонда необхідне певна тертя, але через рихлий грунт не вдавалося запустити процес. Потім розробники пробували допомогти зонду, підпираючи його ковшем збоку, але через нестачу тертя в якийсь момент зонд навіть «вистрибнув» з лунки. Ідея натискати на нього зверху була відкинута, оскільки так був занадто великий ризик пошкодження кабелів.

У підсумку на днях стало відомо, що NASA залишило спроби пробурити Червону планету.

«Ми зробили все, що повинні, але Марс і наш героїчний кріт залишаються несумісними. На щастя, ми багато чому навчилися, що принесе користь майбутнім місіям, які намагаються копати надра», – йдеться в заяві NASA.

Нагадаємо, дослідницький зонд InSight вперше записав на Марсі звуки вітру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті