Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
ПриватБанк виграв у структур Коломойського справу стосовно 247 АЗС

ПриватБанк виграв у структур Коломойського справу стосовно 247 АЗС

Держбанк отримав право на повернення вказаних АЗС, переданих ним у лізинг

ПриватБанк виграв у структур Коломойського справу стосовно 247 АЗС
фото avias.ua

ПриватБанк отримав право на повернення 247 автозаправних станцій групи «Приват» Ігоря Коломойського.

Як повідомляє Finbalance, 14 січня Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку та скасував ухвалу Госпсуду м. Києва та постанову Північного апеляційного госпсуду, якими було задоволено клопотання 38 компаній, пов’язаних з «приватівцями», та в рамках забезпечення їх позову заборонено ПриватБанку вживати будь-які дії щодо повернення та/або витребування 247 АЗС, переданих банком у лізинг.

Згідно з судовими матеріалами, у 2016 році 15 компаній, пов’язаних з ексвласниками ПриватБанку, уклали з банком договори фінансового лізингу, за якими отримали від ПриватБанку 247 АЗС.

Надалі ці компанії передали вказані АЗС в оренду для 38 компаній-операторів (які є позивачами в згаданій справі).

Заборгованість компаній-лізингоотримувачів перед ПриватБанком перевищує 2 млрд грн, а націоналізований банк вживає заходи щодо розірвання відповідних договорів фінансового лізингу та повернення об`єктів лізингу, які знаходяться в оренді в компаній-заявників.

За даними ПриватБанку, на кінець ІII кварталу-2020 обсяг портфелю кредитів і дебіторської заборгованості за фінансовим лізингом, який він пов`язує з колишніми акціонерами, становив 217,3 млрд грн.

Раніше Коломойський публічно заперечував інформацію НБУ, що близько 95% корпоративного портфеля ПриватБанку, який сформувався до націоналізації, – це були  інсайдерські позики.

Нагадаємо: раніше цього місяця Верховний Суд скасував судові рішення першої та апеляційної інстанцій про визнання недійсним договору іпотеки та позбавлення права власності ПриватБанку на київський готель «Мир». Таким чином держбанку вдалося отримати перемогу в боротьбі за майно, яке було передане на баланс ПриватБанку до його націоналізації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті