Давос-2021: Сі Цзіньпін в першому виступі «епохи Байдена» застерігає від «зарозумілої ізоляції»

Давос-2021: Сі Цзіньпін в першому виступі «епохи Байдена» застерігає від «зарозумілої ізоляції»

Він закликає всіх обʼєднатися і вирішувати світові проблеми спільними зусиллями

Давос-2021: Сі Цзіньпін в першому виступі «епохи Байдена» застерігає від «зарозумілої ізоляції»
фото Shutterstock

Президент Китаю Сі Цзіньпін, виступаючи по відеоконференції на щорічному Всесвітньому економічному форумі в понеділок, закликав міжнародне співтовариство відкласти розбіжності. Він  попередив, що історія показала, що країни, які вирішують діяти самостійно, «завжди зазнають поразки», цитує його виступ CNBC.

Сі у своєму виступі зачепив глобальні проблеми, такі як пандемія коронавірусу і надзвичайна кліматична ситуація.

«Нам потрібно згуртуватися над цими проблемами і працювати разом», – сказав він.

«Нам знову і знову показують, що розоряти свого сусіда, йти поодинці і скотитися в зарозумілу ізоляцію завжди буде невдачею. Давайте всі візьмемося за руки і обʼєднаємося для нашого спільного розвитку», – додав Сі.

Китайський лідер виступає менш ніж через тиждень після інавгурації президента Джо Байдена. Аналітики уважно стежать за тим, як зміна керівництва США може вплинути на напружені дипломатичні відносини між двома країнами.

Очікується, що Байден буде чинити тиск на Пекін з широкого кола питань, включаючи права людини, торгову політику, територіальні суперечки і питання з приводу приховування Китаєм даних щодо коронавірусу.

Виступаючи на форумі вперше з 2017 року, Сі ще раз виступив за багатосторонній підхід до міжнародних справ.

«Створювати маленькі кола або починати нову холодну війну, відкидати, погрожувати або залякувати інших, навмисне вводити роз'єднання, припиняти поставки або вводити санкції, а також створювати ізоляцію або відчуження – все це лише підштовхне світ до поділу і навіть конфронтації», – сказав Сі, не називаючи, кого з держав чи їх лідерів він має на увазі.

«Ми не можемо вирішувати спільні проблеми в розділеному світі, і конфронтація заведе нас в глухий кут», – наголосив він.

Відносини між Китаєм і США за останні роки значно погіршилися. Колишній президент США Дональд Трамп прагнув дотримуватися підходу «Америка передусім» і найбільшим ворогом у зовнішній політиці оголосив Китай.

Між тим протистояння між двома країнами може загостритися через Тайвань.  Державний департамент США в суботу, після приходу до влади Байдена, підтвердив своє «тверде» зобов'язання допомогти регіону захистити себе від Китаю.

За повідомленнями, літаки китайських ВПС вторглися в розпізнавальну зону ППО Тайваню другий день поспіль в минулі вихідні.

Китай розглядає демократичний і самоврядний острів Тайвань як свою територію і наполягає, що цей регіон не має права брати участь в міжнародній дипломатії самостійно. Тайвань вважає себе суверенною державою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті