Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Єврокомісія хоче посилити вимоги в'їзду до країн ЄС

Єврокомісія хоче посилити вимоги в'їзду до країн ЄС

Це робиться для того, щоби уникнути закриття кордонів

Єврокомісія хоче посилити вимоги в'їзду до країн ЄС
Фото: Maksim Goncharenok/Pexels

Європейська комісія пропонує ввести більш жорсткі вимоги до мандрівників, які в'їжджають до країн Європейського союзу. Зокрема, подорожувальникам пропонується обов'язково надавати негативний ПЛР-тест та проходити карантин. Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

Як повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, це було зроблено, щоб боротися з новими штамами коронавірусу.

«Ситуація в Європі з новими варіантами змусила нас приймати важкі, але необхідні рішення. Нам потрібно зберігати безпеку та перешкоджати несуттєвим подорожам. Сьогодні (25 січня – ред.) ми пропонуємо нові заходи щодо подорожей ЄС. Ми продовжимо координацію. Це єдиний спосіб досягти успіху», – написала вона.
За її словами, в ЄС планують уникнути закриття кордонів.

Країни-члени ЄС повинні запровадити додаткові заходи для забезпечення безпечних подорожей до ЄС. Це стосуватиметься тих, хто подорожує до ЄС з важливих причин, громадян ЄС та тих, хто має право на проживання в країнах-членах ЄС, а також членів їх сімей. Окрім цього стосується і тих, хто подорожує з країн, для яких скасовано несуттєве обмеження подорожей.

По-перше, країни ЄС повинні вимагати від мандрівників проходження та надання негативного тесту ПЛР на COVID-19 перед вильотом. Цей тест мандрівники мають зробити щонайменше за 72 години до вильоту.
Громадяни ЄС, жителі та члени їх сімей повинні мати можливість пройти тест після прибуття.

По-друге, обов'язкове тестування може поєднуватися з вимогою самоізоляції, карантину та відстеження контактів, а також додатковим тестуванням, якщо це буде потрібно. Самоізолюватися люди мають на строк до 14 днів, за умови, що країна-член ЄС пред'являє ті самі вимоги до своїх громадян під час подорожі що й та ж країна, яка не входить до ЄС.

Винятки можуть бути зроблено для деяких категорій мандрівників, якщо ці вимоги будуть перешкоджати самій цілі подорожі. Зокрема, транспортні та транскордонні працівники повинні бути звільнені від вимоги пред'являти негативний тест ПЛР і можуть вимагати лише негативного тесту швидкого антигену після прибуття. Існують також конкретні правила для екіпажу.

Країни ЄС повинні вимагати, щоб особи, які в'їжджають до ЄС, подавали «форму локатора пасажирів» відповідно до чинних вимог щодо захисту даних. Для цього слід розробити загальну європейську форму локації пасажирів.

Для поїздок до країн, де виявляють нові штами коронавірусу, країни ЄС повинні систематично вводити заходи безпеки, такі як самоізоляція, карантин та відстеження контактів на період до 14 днів. Зокрема, мандрівники мають піти на карантин та пройти додаткові тести до або після прибуття.

Крім цього, як повідомляють у Європейській комісії, розглядаючи питання про скасування обмежень на необов’язкові поїздки до ЄС із країн, що не входить до ЄС, необхідно врахувати рівень повідомлень про випадки, рівень тестування, рівень позитивності тесту, а також частоту варіантів, що викликають занепокоєння.

Повинні застосовуватися наступні критерії, що відображають останні наукові поради:

  • кількість нових повідомлень про випадки COVID-19 за 14-денний період (загальна кількість нових повідомлень на 100 000 населення за попередні 14 днів на регіональному рівні) має бути не вище 25;
  • швидкість тестування має перевищувати 300;
  • рівень позитивності тесту (тобто відсоток позитивних тестів серед усіх тестів на COVID-19, проведених за попередні сім днів), не вище 4%;
  • природу вірусу, присутнього в країні, зокрема, чи були виявлені варіанти, що викликають занепокоєння вірусу.

Нагадаємо: за даними МОЗ, станом на ранок 25 січня в Україні зафіксовано 2516 нових випадків коронавірусної хвороби. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті